باید سیستم آموزشی را به روز کنیم

به گزارش بیباپ، خبرنگاران/خوزستان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: باید سیستم آموزشی خود را به روز و صنعت و دانشگاه را با هم مرتبط کنیم.

باید سیستم آموزشی را به روز کنیم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه دانشگاه کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

برات قبادیان در دوازدهمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران که امروز (16 بهمن) در دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار گردید، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر اظهار کرد: درباره انقلاب صنعتی چهارم صحبت می گردد اما مترادف آن انقلاب کشاورزی نیز وجود دارد. درباره کشور ما با دو موضوع روبرو هستیم؛ یکی مسائل امروز و دیگری بحث ها آینده کشور است. بخشی از مسائلی که امروز در کشور وجود دارد به دلیل وجود تحریم ها است. ما هنوز به اهمیت انقلاب صنعتی چهارم پی نبردیم و بی تفاوت هستیم.

وی اضافه نمود: توسعه دنیای پیشرفته امروزی مدیون پژوهش است و هیچ کشوری را نمی توان یافت که بدون عبور از راستا علم و دانشگاه پیشرفت نموده باشد. بعضی کشورها مانند آمریکا یا مالزی تاریخ غنی ندارند اما بزرگان و ادبای علمی ما بیش از هزار سال پیش درباره اهمیت پژوهش صحبت کردند. اگر آمریکا اکنون پیشرفته شده است به این دلیل است که دانشمندان دنیا را جمع نموده است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: طرح تاپ یا توانمند سازی، فراوری و توسعه اشتغال پایدار است که طرح جذابی است و در وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرا می گردد. پیشرفتی که امروز در دنیا وجود دارد حاصل چهار تحول انقلاب صنعتی اول (ماشین بخار)، دوم (برق)، سوم (کامپیوتر) و انقلاب صنعتی چهارم است که از سال 2006 شروع شد. همه توسعه به دست آمده در دو هزار سال گذشته مطلوب نبوده و باعث ایجاد آلودگی های زیست محیطی شده است. از طرح تاپ در صنعت به خوبی استقبال شده است و حدود 218 درصد تحقق یافته است.

قبادیان اعلام کرد: هم اکنون 170 کشور در حال آنالیز بحث های توسعه پایدار هستند که یکی از اهداف آن از بین بردن گرسنگی در دنیا است. رسیدن به این هدف آسان نیست و تنها با استفاده از علم و فناوری می توان به این هدف دست یافت. در میان هفت و نیم میلیارد نفر از هر 9 نفر یک نفر گرسنه است. یعنی یک نهم جمعیت دنیا گرسنه هستند.

وی با بیان اینکه انقلاب صنعتی چهارم سایبر فیزیک است که اقتصاد دنیا را متحول می نماید، توضیح داد: فراوری با کیفیت با شیوه های قدیمی امکان پذیر نیست. باید سیستم آموزشی خود را به روز کنیم. در بخش اجرا نیز نگاه باید عوض گردد و صنعت و دانشگاه را با هم مرتبط کنیم و به سمت انقلاب صنعتی چهارم پیش برویم. دانشگاه احتیاج دارد بخشی از بودجه خود را از بیرون دانشگاه تامین کند. صنعت هم همین طور، پس باید با هم مرتبط شوند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در سرانجام گفت: اقتصاد دیگر اقتصاد نفتی نیست بلکه اقتصاد خلاقیت است و در آینده اطلاعات به جای نفت به فروش می رسند. ما به دنبال این هستیم که محصول استاندارد فراوری و صادر کنیم.

رونمایی از دِرُوگر نیشکر

به گزارش خبرنگاران، در حاشیه این آیین با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت از دروگر نیشکر رونمایی شد.

دروگر نیشکر در زمان 45 روز و با بهره گیری از 37 درصد از قطعات داخلی، 42 درصد قطعات بازسازی شده و 13 درصد قطعات ساخت شرکت توسعه نیشکر ساخته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 851

به "باید سیستم آموزشی را به روز کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید سیستم آموزشی را به روز کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید