یک سهم جدید برای سهام عدالتی ها

به گزارش بیباپ، به نظر می رسد شمارش معکوس برای جمع بندی 13 شرکت غیربورسی که در پرتفوی سهام عدالت قرار دارند، شروع شده است و به زودی سهام داران عدالت، سهام دار شرکت سرمایه گذاری امید ایرانیان که از 13 شرکت مذکور تشکیل شده است، خواهند شد.

یک سهم جدید برای سهام عدالتی ها

به گزارش ایسنا، پرتفوی سهام عدالت شامل 49 شرکت است که از میان این شرکت ها، 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی هستند. در این راستا از زمانی که فرایند آزادسازی سهام عدالت صورت گرفت زمزمه های ایجاد یک هلدینگ برای 13 شرکت غیربورسی نیز به گوش رسید و قرار بود که سهام داران عدالت، سهام دار هلدینگ مذکور شوند.

بر این اساس حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی از تشکیل شرکت سرمایه گذاری امید ایرانیان خبر داده است که درواقع این شرکت شامل همان 13 شرکت غیربورسی و غیر فرابورسی می گردد؛ بنابراین همه مشمولان سهام عدالت، چه افرادی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند و چه افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب نموده بودند، سهام دار این شرکت خواهند شد.

شرکت سرمایه گذاری امید ایرانیان یک شرکت سرمایه گذار از ترکیب سهام چند شرکت است و هر دارنده سهام عدالت بر اساس ارزش اسمی سهامی که دارد (برگه های یک میلیون تومانی و 500 هزار تومانی) از این شرکت سهم خواهد داشت.

6 شرکت پتروشیمی شامل پتروشیمی ارومیه، پتروشیمی بندر امام (ره)، پتروشیمی بوعلی سینا، پتروشیمی بیستون، پتروشیمی تبریز، پتروشیمی خوزستان، سه شهر صنعتی البرز، رشت و کاوه و چهار شرکت مشانیز، مگاموترو، ساختمان سد و تاسیسات آبیاری و دخانیات ایران، 13 شرکتی هستند که در شرکت امید ایرانیان قرار دارند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1930

به "یک سهم جدید برای سهام عدالتی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سهم جدید برای سهام عدالتی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید