گسترش اعتراضات به مرگ یک سیاه پوست؛ کاخ سفید بسته شد

به گزارش بیباپ، اعتراضات در خصوص مرگ جورج فلوید که با رفتار غیرانسانی پلیس سفید پوست شهر مینیاپلیس جان باخت، ابعاد گسترده تری یافته و اکنون سراسر ایالات متحده را دربر گرفته است.

گسترش اعتراضات به مرگ یک سیاه پوست؛ کاخ سفید بسته شد

فلوید، مرد سیاه پوستی که روز سه شنبه پس از آنکه یک افسر سفید با فشار دادن زانو به پشت گردن وی، روز زمین قرار داده بود و در نهایت در بازداشت پلیس درگذشت، در حالی که فلوید بار ها می گفت نمی تواند نفس بکشد. دراک شووین مامور خاطی، اخراج و روز آدینه به جرم قتل متهم شد. سه افسر پلیس دیگر نیز که در این حادثه حضور داشتند، اخراج شدند، اما تا به امروز به جرمی متهم نشده اند.

حال اعتراض ها به سراسر این کشور سرایت نموده است و در آتلانتا، تظاهرنمایندگان پنجره های دفتر مرکزی سی ان ان را با اسپری رنگ کردند و شیشه های آن شکستند.

یکی از معترضان از ساختمان سی ان ان بالا رفت و تابلوی زندگی سیاهان اهمیت دارد را به حرکت درآورد، علامتی که صد ها معترض دیگر بطری ها را به سمت پلیس پرتاب می کردند.

بنا به گزارش فاکس نیوز، ماموران پلیس به طور مداوم عقب نشینی می کردند و به معترضان دستور می دادند که خارج شوند و تهدید کردند که در غیر این صورت به دستگیری آن ها اقدام می نمایند.

علاوه بر پرتاب شمار زیادی از بطری های پرتاب شده، معترضان در حالی که پرچم های آمریکا را به آتش کشیده بودند، با فریاد از پلیس خواستند که شغل خود را رها کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1168

به "گسترش اعتراضات به مرگ یک سیاه پوست؛ کاخ سفید بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش اعتراضات به مرگ یک سیاه پوست؛ کاخ سفید بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید