گزارش AFP درباره اتهام فساد حسین المسلم و تحقیقات پلیس فدرال آمریکا (FBI)، شورای المپیک آسیا از المسلم حمایت کرد

به گزارش بیباپ، خبرگزاری رسمی فرانسه در گزارشی به آنالیز ابعاد جنجال شکل گرفته در فدراسیون جهانی شنا در آستانه معرفی نایب رؤسای جدید این سازمان پرداخته است.

گزارش AFP درباره اتهام فساد حسین المسلم و تحقیقات پلیس فدرال آمریکا (FBI)، شورای المپیک آسیا از المسلم حمایت کرد

برای سفر با تور ارزان لحظه آخری پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش بیباپ و به نقل از خبرگزاری AFP، در حالی که تنها چند روز به برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون دنیای شنا و شروع رقابت های دنیای این رشته ورزشی در بوداپست باقی مانده است، نهاد حاکم بر شنای دنیا (فینا) درگیر بحران فساد اقتصادی شده است. حسین المسلم کویتی، که نایب رئیس اول فدراسیون دنیای شنا است و تصور می شد که این پست را حفظ کند، به تازگی به کوشش برای تصاحب غیرقانونی بخشی از درآمدهای شورای المپیک آسیا (OCA) متهم شده است.

دو نشریه تایمز انگلیس و اشپیگل آلمان با استناد به تحقیقات انجام شده توسط پلیس فدرال آمریکا (FBI) درباره المسلم و نیز شیخ احمد، رئیس شواری المپیک آسیا، گزارش هایی منتشر نموده اند که از وجود یک فایل صوتی لو رفته از یک جلسه محرمانه میان المسلم با یکی از شرکت بازاریابی مسئول عقد قراردادهای تجاری میان شورای المپیک آسیا و اسپانسرهایش حکایت دارد. ظاهراً در این فایل صوتی فاش شده است که المسلم از طرف چینی می خواهد که 10 درصد از قراردادهایی به ارزش 40 تا 50 میلیون دلار که میان شورای المپیک آسیا و اسپانسرهایش منعقد می گردد، به عنوان حق کمیسیون به حساب شخصی این مرد 57 ساله واریز گردد.

انتشار این گزارش ها در حالی است که شنبه هفته پیش رو در بوداپست مجارستان انتخابات ریاست فینا و یک روز پس از آن شروع رقابت های دنیای شنا در همین شهر است. در پی انتشار این گزارش فینا با انتشار بیانیه ای اعلام نموده است که از هیچ یک از قوانین این سازمان تخطی صورت نگرفته است.

در بیانیه فینا آمده است: اتهامات وارد شده مسئله ای است که شورای المپیک آسیا باید درباره شان اظهارنظر کند اگرچه فینا هم دقیقاً اتفاقاتی که رخ می دهد را زیر نظر خواهد داشت. با این حال با توجه به اطلاعاتی که در این مقطع در اختیار فینا قرار گرفته است، موردی برای پاسخگویی وجود ندارد. علاوه بر این، هیچ گونه تخطی از قوانین فینا صورت نگرفته است.

در همین حال شورای المپیک آسیا هم هرگونه تخلف از سوی المسلم را رد نموده و زمانبندی انجام شده برای انتشار گزارش های مربوط به فساد اقتصادی این مرد کویتی را زیر سؤال برده است.

در بیانیه OCA آمده است: شورای المپیک آسیا این موضوع که مقامات این سازمان از قراردادهای تجاری OCA طلب حق کمیسیون نموده اند را تکذیب و اعلام می نماید که بابت قراردادیی که میان OCA و حامیان اقتصادی اش منعقد شده، هیچ گونه وجهی به مقامات OCA، مستقیم یا غیرمستقیم پرداخت نشده است. تمام درآمدهای حاصل از این قراردادها مستقیماً به حساب OCA واریز شده است. OCA کاملاً از فایل صوتی منتشر شده و محتوای آن مطلع و بر این باور است که پشت این کار یک هدف سیاسی مرتبط با انتخابات پیش روی فینا وجود دارد.

در همین حال کمیته بین المللی المپیک (IOC) به نشریات تایمز و اشپیگل آلمان خبر داده است که پرونده اتهامات منتسب به المسلم را به بازرسان کمیته اخلاق این سازمان ارجاع داده است.

این نخستین بار در امسال نیست که المسلم به فساد اقتصادی متهم می گردد. در ماه آوریل نشریه تایمز در گزارشی دیگر فاش کرد که این مرد کویتی در انتقال وجهی یک میلیون دلاری به عنوان رشوه به حساب رئیس اتحادیه فوتبال گوام نقش داشته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 761

به "گزارش AFP درباره اتهام فساد حسین المسلم و تحقیقات پلیس فدرال آمریکا (FBI)، شورای المپیک آسیا از المسلم حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش AFP درباره اتهام فساد حسین المسلم و تحقیقات پلیس فدرال آمریکا (FBI)، شورای المپیک آسیا از المسلم حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید