گزارش فعالیت سامانه های بارشی در شمال شرق

به گزارش بیباپ، فعالیت سامانه های بارشی در شمال شرق کشور همچنان ادامه داشته و پیش بینی شده روزهای ابتدایی هفته بارش های رگباری در این منطقه رخ دهد.

گزارش فعالیت سامانه های بارشی در شمال شرق

به گزارش مهر، بارش های رگباری بهاری که از ابتدای سال جاری در خراسان رضوی موجب بارش های قابل توجهی شده است همچنان ادامه داشته و طبق پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی روزهای شنبه تا دوشنبه هفته جاری نیز با فعالیت سامانه جدید بارشی امکان آبگرفتگی برخی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها وجود دارد.

طی روزهای گذشته ظرفیت آبی مخزن برخی از سدهای خراسان رضوی تکمیل شده و برای کنترل سیل های احتمالی دریچه سدها باز و آب در پایین دست جریان یافته است.

طبق اطلاعیه هواشناسی خراسان رضوی تقویت هسته بارشی سامانه ناپایدار در حال گسترش به استان از اواخر امروز باعث افزایش حجم بارش ها به شکل رگبار و رعد و برق در نواحی مستعد بارش تگرگ همراه با وزش باد شدید خواهد شد.

انتظار می رود فعالیت این سامانه ایجاد رواناب، آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها را در اکثر نقاط استان از اوایل وقت یکشنبه تا بعد از ظهر سه شنبه موجب شود. همچنین احتمال آبگرفتگی در برخی نقاط مستعد استان به خصوص شهرستان ها و توابع صالح آباد، سرخس، فریمان، تربت جام، باخرز، تربت حیدریه و شهرستان مشهد وجود دارد.

  • بارش 229 میلی متر باران

از ابتدای سال جاری جدید به صورت متوسط 229 میلی متر باران در شهرهای خراسان رضوی باریده که این میزان در مدت مشابه سال قبل حدود 80 میلی متر بوده است.

در این مدت بیشترین میزان بارش ها در شهر قوچان با 315 میلی متر و کمترین میزان در تربت جام با 156 میلیمتر به ثبت رسیده و همه شهرهای استان با افزایش بیش از 2 برابری بارندگی روبرو بوده اند.

میزان بارش ثبت شده در مشهد نیز از ابتدای مهر سال گذشته تا 23 فروردین سال جاری به میزان 218 میلی متر به ثبت رسیده که این میزان در مدت مشابه سال قبل 90 میلی متر بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 191

به "گزارش فعالیت سامانه های بارشی در شمال شرق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش فعالیت سامانه های بارشی در شمال شرق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید