کشته شدن یک نظامی ترکیه در حمله به شمال عراق، حمله پهپادی به فرودگاه کردستان عراق

به گزارش بیباپ، هوشیار زیباری وزیر خارجه اسبق عراق در توییتی نوشت: به نظر می رسد همان شبه نظامیانی که دو ماه پیش فرودگاه را هدف گرفتند دوباره دست به کار شده اند.

کشته شدن یک نظامی ترکیه در حمله به شمال عراق، حمله پهپادی به فرودگاه کردستان عراق

در 2 حمله به شمال عراق، یک نظامی ارتش ترکیه کشته شد. فرودگاه مرکز کردستان عراق هم مورد هدف قرار گرفت.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، همزمان به نقل از مقام های کردستان عراق گزارش شد که که یک پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین کنترل از راه دور) با مواد منفجره به نقطه ای در نزدیکی محل استقرار نیروهای آمریکایی در فروگاه بین المللی اربیل حمله کرده است.

به نظر می رسد این اولین حمله با پهپاد به نیروهای آمریکایی در اربیل باشد.

کسی مسولیت این حمله را به عهده نگرفته

وزارت امور داخلی منطقه کردستان عراق در بیانیه ای گفت که یک پهپاد مجهز به تی ان تی یک پایگاه ائتلاف (ضدداعش) در فرودگاه اربیل را هدف گرفت و اضافه نمود که کسی در این حمله صدمه ندیده اما یک ساختمان آسیب دیده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این حمله با صدای مهیب انفجار در شهر اربیل همراه بود. تا به امروز کسی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

با این حال به گزارش خبرگزاری فرانسه گروه کمتر شناخته شده سرایا اولیاء الدم که مسئولیت حمله دو ماه پیش به فرودگاه اربیل را به عهده گرفته بود در کانال های تلگرامی شبه نظامیان این حمله را ستود.

هوشیار زیباری وزیر خارجه اسبق عراق در توییتی نوشت: به نظر می رسد همان شبه نظامیانی که دو ماه پیش فرودگاه را هدف گرفتند دوباره دست به کار شده اند.

شاهدان عینی به خبرگزاری فرانسه گفته اند که با ایجاد یک کمربند ایمنی ورود به این ناحیه ممنوع شده است، اما فرماندار اربیل گفت برنامه پروازهای فرودگاه لغو نشده است.

اربیل مرکز منطقه فدرالی کردستان عراق است.

پیشتر در روز چهارشنبه منابع امنیتی ناشناس به خبرگزاری فرانسه گفتند که دو بمب در جاده هایی در استان های ذی قار و دیوانیه که محل عبور کاروان های لجستیکی عراق برای انتقال تجهیزات برای ائتلاف بین المللی ضدداعش بود منفجر شد.

یک پایگاه نظامی در نزدیکی فرودگاه بین المللی اربیل که نیروهای آمریکایی در آن حضور سنگینی دارند دو ماه پیش موشک باران شد. در آن حمله یک پیمانکار غیرآمریکایی که برای ارتش آمریکا کار می کرد کشته شد.

آمریکا متعهد شده بود نیروهای خود را خارج کند

مسئولیت حمله جدی ماه فوریه را گروه تازه تاسیس سرایا اولیاء الدم به عهده گرفت. این گروه در بیانیه ای گفت که نیروهای اشغالگر آمریکایی را هدف گرفته است.

نیروهای آمریکایی در یک سال گذشته هشت پایگاه خود را در عراق ترک کرده اند، اما اربیل اکنون درحال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین پایگاه های نیروهای آمریکایی است.

آمریکا هفته پیش متعهد شد که نیروهای رزمی باقی مانده خود را از عراق خارج کند. با این حال، دو طرف برای این عقب نشینی یک جدول زمانی تعیین نکرده اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1890

به "کشته شدن یک نظامی ترکیه در حمله به شمال عراق، حمله پهپادی به فرودگاه کردستان عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن یک نظامی ترکیه در حمله به شمال عراق، حمله پهپادی به فرودگاه کردستان عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید