کتابخانه های آمریکا مک میلان را تحریم کردند

به گزارش بیباپ، انتشارات مک میلان یکی از پنج انتشارات بزرگ آمریکا فروش کتاب های الکترونیک به کتابخانه های عمومی را محدود کرد و گروهی از کتابخانه های عمومی هم خریدن کتاب را از این ناشر تحریم کردند.

کتابخانه های آمریکا مک میلان را تحریم کردند

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش بیباپ به نقل از بوکسلر، گروهی از کتابخانه های آمریکا اعلام کردند انتشارات مک میلان را به خاطر سیاست های جدیدش در خصوص کتاب های الکترونیک تحریم خواهند کرد. کتابخانه ها می گویند مک میلان در سیاست جدید خود به نوعی می خواهد با کتابخانه ها دشمنی کند.

مسئولان انتشارات مک میلان اعلام کردند از اول ماه نوامبر به بعد در سیاست گذاری جدیدشان فروش کتاب های الکترونیک به کتابخانه ها را محدود خواهند کرد. طبق این سیاست از هر کتاب الکترونیک جدید منتشر شده توسط این انتشارات تنها یک نسخه به کتابخانه ها واگذار خواهد شد.

مسئولان انتشارات آمریکایی اعتقاد دارند کتاب های الکترونیک بدون محدودیت موجب خسارت می گردد. قرار است نسخه های جدید تا هشت هفته تنها یک نسخه در اختیار کتابخانه ها قرار داده گردد و بعد از آن تا دو سال به صورت محدود با هزینه بیشتر عرضه گردد.

این تصمیم مسئولان انتشارات موجب خشم گروهی از کتابخانه های عمومی آمریکا شده است. کتابخانه متروپولیتن، نشویل، مریلند، کینگ کانتی در واشنگتن و چندی دیگر از کتاب خانه ها در بیانیه ای خرید کتاب الکترونیک از انتشارات مک میلان را ممنوع اعلام کردند.

پاتریک لوسینسکی مدیر کتابخانه متروپولیتن نیویورک گفت تصمیم انتشارات مک میلان غیرقابل توجیه است و ما دربرابر این سیاست ایستادگی می کنیم چون اعتقاد داریم این عمل نوعی محرومیت کاربران از کتاب های الکترونیک است. در جامعه دموکراتیک اینگونه تصمیمات غیر قابل قبول است.

اتحادیه کتابخانه های آمریکا (ALA) چندی پیش در بیانیه ای با جمع آوری 160هزار امضای آنلاین تصمیم انتشارات مک میلان را در محدود کردن فروش کتاب های الکترونیک به کتابخانه های عمومی محکوم کرد. واندا براون مدیر این اتحادیه در این بیانیه گفته بود ماموریت کتابخانه های عمومی دسترسی شهروندان به اطلاعات است و نمی توان آنها را از داشتن نسخه های جدید کتاب های الکترونیک محروم کرد.

جان سارگنت مدیر انتشارات مک میلان در نامه ای به کتابخانه های عمومی از سیاست جدیدشان دفاع نموده بود. وی در نامه ای سرگشاده نوشت: ما اعتقاد داریم افزایش سریع روند قرض دادن کتاب های الکترونیک از ارزش مالی آنها می کاهد. ما می دانیم شما این کتاب ها را از ما خریداری می کنید ولی برای خوانندگان رایگان تمام می گردد.

آلن اینویه یکی از مدیران ارشد اتحادیه کتابخانه های آمریکا در واکنش به این اظهارات گفت: با وجود ادعاهای مسئولان مک میلان تحقیقات و آنالیز های میدانی نشان می دهد قرض دادن کتاب های چاپی و الکترونیک موجب افزایش فروش آنها شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 559

به "کتابخانه های آمریکا مک میلان را تحریم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه های آمریکا مک میلان را تحریم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید