کامرون: از پیروزی ترامپ می ترسیدم

به گزارش بیباپ، نخست وزیر پیشین بریتانیا گفت، دونالد ترامپ سال 2016 عنوان نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا را با وعده حفاظت از تولیدات داخلی، بیگانه هراسی و گرایشات زن ستیزی خودش به دست آورد.

کامرون: از پیروزی ترامپ می ترسیدم

دیوید کامرون، نخست وزیر پیشین بریتانیا در خاطراتش از روی کار آمدن ترامپی که تاجر تک رو توصیف می کرد، پس از نتیجه رفراندوم بریگزیت در سال 2016 ابراز نگرانی کرده و آن را ناراحت کننده دانسته بود.

او در کتابی که چهارشنبه در بریتانیا منتشر شد، نوشت: ظهور احزاب چپ افراطی و راست تندرو در اروپا به ما نشان داده بود که سیاست های ضد تشکیلاتی و تفرقه افکنانه یک هنجار جدید است.

دوره نخست وزیری کامرون از مه 2010 تا ژوئن 2016 بود و با دوره ریاست جمهوری ترامپ هم زمان نبود. دوره تصدی کامرون با نتیجه رفراندوم بریگزیت به سرانجام رسید. اندکی پس از آنکه ترامپ از سوی جمهوری خواهان به عنوان نامزد ریاست جمهوری معرفی گشت، باراک اوباما در نشست ناتو در ورشو ترامپ را با ولادیمیر پوتین مقایسه کرد و نسبت به شیب لغزنده ای که از انتقاد، مثلاً از مردم همجنسگرا یا مهاجران، به تهدید کل ملل، نژادها و مذاهب منتهی شود هشدار داد. کامرون هم که در آن جلسه حضور داشت، گفت: کاملا با این سخنان موافق است.

نخست وزیر پیشین بریتانیا در خاطراتش همچنین از سخنان ترامپ درباره تروریسم اسلامی به سختی انتقاد کرده است. او نوشت: همواره تلاش داشتم تا درباره افراطگرایی اسلام گرایان و خشونت افراطی اسلام گرایان به جای استفاده صرف از برچسب اسلام گرایان صحبت کنم. این تفاوت برای دونالد ترامپ اهمیتی ندارد. در واقع، او راستا دیگری را در پیش گرفته است و به وفور به تروریسم اسلامی اشاره می کند که از دیدگاه من شدیدا ناکارآمد است.

کامرون بابت اینکه ژوئیه 2017 در زمان باز پس گیری موصل عراق از داعش به دست نیروهای عراقی یا آزادسازی رقه توسط نیروهای کرد در قدرت نبود، تاسف می خورد. او با یادآوری کشته شدن گروگان های بریتانیایی و آمریکایی در دوره تصدی اش به دست داعش، نوشت: بابت تمام لفاظی ها و لاف زدن های متعاقب دونالد ترامپ می گویم که جنگی در اختیار او بود که به خوبی در راستا پیروزی قرار داشت. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 461

به "کامرون: از پیروزی ترامپ می ترسیدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامرون: از پیروزی ترامپ می ترسیدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید