پاکسازی آلودگی نفتی خلیج فارس با موفقیت انجام شد

به گزارش بیباپ، بوشهر- خبرنگاران- معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: پاکسازی آلودگی نفت در 15 مایلی جزیره خارگ در خلیج فارس با موفقیت انجام شد.

پاکسازی آلودگی نفتی خلیج فارس با موفقیت انجام شد

محمد قاسمی روز شنبه درگفت و گو با بیباپ اضافه نمود: در پی دریافت گزارش مبنی بر وجود آلودگی در 15 مایلی جنوب غربی جزیره خارگ، هماهنگی های لازم برای عملیات پاک سازی صورت گرفت و2 فروند یدک کش به همراه شناور ناجی 9 به محل عملیات اعزام شدند.

وی گفت: با رسیدن تیم های اعزامی به موقعیت اعلام شده عملیات لازم برای برطرف کردن آلودگی نفتی ظرف مدت چهار ساعت انجام شد.

وی یادآور شد: همچنین قبل و پس از انجام عملیات به منظور آنالیز بهتر منطقه برای برطرف آلودگی، پایشی توسط جایروپلن (هواپیمای فوق سبک با بال چرخنده) متعلق به اداره کل بنادر و دریانوردی انجام گرفت.

قاسمی افزود: این نخستین عملیات پایش مقابله با آلودگی توسط جایروپلن خریداری شده است که درفاصله 50 مایلی از بندر بوشهر و در 15 مایلی جنوب غربی جزیره خارگ با موفقیت انجام شد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: علت وقوع این آلودگی نفتی توسط کارشناسان در دست آنالیز است.

قاسمی یادوآور شد: با استفاده از این هواپیمای جایروپلن (اتوجایرو) امکان جست و جو و نجات دریایی، پایش های ساحلی، مقابله با آلودگی های دریایی وارتقا ایمنی در محدوده آب های استان بوشهر فراهم شده است.

وی افزود: این هواپیما از نوع ela07 است و قابلیت پرواز تا 500 کیلومتر و ارتفاع 12 هزار پا را داراست.

قاسمی گفت: با دریافت مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی کشور و همکاری اداره کل فرودگاه ها و هوا دریای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، از این به پس پروازهای عملیاتی مورد احتیاج توسط شرکت راهبر این اداره کل انجام می گردد.

6043/7212

منبع: ایرنا
انتشار: 12 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 187

به "پاکسازی آلودگی نفتی خلیج فارس با موفقیت انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکسازی آلودگی نفتی خلیج فارس با موفقیت انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید