وقوع آتش سوزی در یک زیردریایی هسته ای فرانسوی

به گزارش بیباپ، مقامات فرانسوی از وقوع آتش سوزی در یکی از زیردریایی های هسته ای این کشور در حین عملیات تعمیر و نگهداری خبر دادند.

وقوع آتش سوزی در یک زیردریایی هسته ای فرانسوی

به گزارش گروه بین الملل بیباپ به نقل از رویترز، مقامات فرانسوی روز آدینه از وقوع آتش سوزی در یکی از زیردریایی های هسته ای این کشور که برای عملیات تعمیر و نگهداری در بندر تولون واقع در جنوب فرانسه پهلو گرفته بوده است، خبر دادند.

بر اساس بیانیه ای که مقامات بندر تولون در مورد این حادثه صادر نموده اند، در هنگام آتش سوزی هیچ ماده هسته ای یا سلاحی در زیردریایی حادثه دیده وجود نداشته و هیچ کس نیز در این حادثه آسیب ندیده است.

در این بیانیه تأکید شده است که دودی که از زیردریایی حادثه دیده به هوا بلند شده و در حال پخش شدن بر فراز بندر تولون است، فاقد آلودگی های رادیو اکتیو است.

یکی از مقامات بندر تولون به خبرنگار رویترز گفته است که آتش هنوز به طور کامل خاموش نشده، اما تحت کنترل در آمده و به سایر شناورهای مستقر در این بندر سرایت ننموده است.

برای مهار این آتش سوزی، دهها آتش نشان و تیم های تخصصی به همراه یک کشتی ویژه آتش نشانی -که از بندر مارسی اعزام شده- در محل حادثه حضور یافته اند و یک منبع مطلع در وزارت دفاع فرانسه نیز اعلام نموده است که فلورنس پارلی وزیر دفاع فرانسه در اسرع وقت راهی بندر تولون خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1190

به "وقوع آتش سوزی در یک زیردریایی هسته ای فرانسوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع آتش سوزی در یک زیردریایی هسته ای فرانسوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید