وزیر دادگستری: در برابر توقیف اموال ایران در کانادا مقابله به مثل می کنیم

به گزارش بیباپ، وزیر دادگستری گفت: در برابر توقیف اموال ایران در کانادا مقابله به مثل می کنیم.

وزیر دادگستری: در برابر توقیف اموال ایران در کانادا مقابله به مثل می کنیم

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، سید علیرضا آوایی در سفر استانی خود به زنجان، در جمع بیباپ در پاسخ به سوالی درباره اموال توقیف شده ایران در کانادا، اظهار کرد: آن مقدار که امکان داشته و ضوابط بین الملل اجازه دهد، مقابله به مثل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه هم قوه قضائیه و هم دولت این کار را غیرقانونی می دانند، توضیح داد: قوه قضائیه و دولت از زمانی که این خبر را متوجه شدند، مشغول آنالیز هستند، اما کار بین المللی کردن قواعد خاص خودش را دارد و باید طبق آن پیش برویم.

وزیر دادگستری با بیان اینکه ما با تعداد قابل توجهی از کشورها معاضدت قضایی، موافقتنامه استرداد محکومان، استرداد مجرمین و انتقال محکومین را داریم، توضیح داد: بعضی از کشورها ممکن است چند زندانی از ایران داشته باشند و بعضی از کشورها مثل ترکیه هم وجود دارد که تعداد زندانیان ما در آنجا بیشتر است.

آوایی با بیان اینکه علت دستگیری زندانیان ما در کشورهای مختلف متفاوت است، گفت: پرونده این زندانیان اغلب در دو بخش مواد مخدر و ورود غیرمجاز است و در این زمینه معاونت بین الملل قوه قضائیه وارد عمل شده است.

وی توضیح داد: در سال قبل و امسال تعداد قابل توجهی از زندانیان ما از آسیای میانه برگشت داده شده اند و همکاری های ما در سطوح بین المللی در حال گسترش است و کوشش داریم که هر تعداد از زندانیان را که می توانیم، منتقل کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 369

به "وزیر دادگستری: در برابر توقیف اموال ایران در کانادا مقابله به مثل می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دادگستری: در برابر توقیف اموال ایران در کانادا مقابله به مثل می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید