وزیر اقتصاد آلمان: شکاف عمیقی درباره برگزیت در انگلیس وجود دارد

به گزارش بیباپ، وزیر اقتصاد آلمان ضمن هشدار درباره عواقب مالی سخت برگزیت بدون توافق از شکاف عمیق در انگلیس بر سر مسئله برگزیت اطلاع داد.

وزیر اقتصاد آلمان: شکاف عمیقی درباره برگزیت در انگلیس وجود دارد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل بیباپ، پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان در تبادل نظر با سایت رادیو آلمان به مسئله برگزیت پرداخته و تاکید نمود: آنچه که ما در حال حاضر به آن احتیاج داریم شفافیت و سرعت است. ما در ماه های اخیر بارها و بارها رعایت شرایط سخت انگلیس را نموده ایم. در حال حاضر سخت ترین مسئله این است که نا نمی دانیم واقعا در انگلیس چه کسی صحبت می نماید دولت و یا مجلس منتحب؟ این دو مواضع متفاوتی دارند. دولت می خواهد در تاریخ مقرر 31 اکتبر از این اتحادیه خارج گردد. اما مجلس خواهان تعویق تاریخ برگزیت است. این یک مسئله و شرایط بسیار سخت است. در این باره ما با شرکای اروپایی خود صحبت می کنیم. البته من بر این باورم که ما در روزهای اخیر پیشرفت هایی داشته ایم. دیگر نباید در این باره مذاکره گردد. باید حالا هر دو جناح در انگلیس به هم روی آورند. تاکتیک های سیای حزبی نمی تواند منجر به آسیب رساندن به منافع اروپا گردد.

وزیر اقتصاد آلمان با تاکید بر اینکه ما دو بار با تمدید تاریخ برگزیت موافقت نموده ایم در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید نمود که انگلیسی ها درخانه عمیقا دچار شکاف و جدایی شده اند. جامعه انگلیس عمیقا به دو دوسته موافقان و مخالفان برگزیت تقسیم شده و این اختلافات باید حل گردد. این بدین مفهوم است که باید در این باره تصمیم گیری گردد که آیا باید با یک توافق از این اتحادیه خارج شویم و یا راه حل دیگری احتیاج است.

وی اضافه نمود: بعضی ها خواهان برگزاری انتخابات مجدد هستتند، بعضی دیگر خواهان برگزاری همه پرسی دومی هستند و بعضی هم خواهان برگزاری همه پرسی برای تایید توافق برگزیت می باشند.

پیتر آلتمایر توافق برگزیت جدید را بهتر از یک برگزیت بدون توافق دانسته و گفت: در صورت یک برگزیت بدون توافق ما باید در انتظار عواقب مالی سختی باشیم.

وی اضافه نمود: من شخصا بر این باورم که مهم ترین مسئله این است که خروج نامنظم رخ ندهد.

جان برگو رئیس مجلس انگلیس روز دوشنبه مخالفت خود با رأی گیری مجدد بر سر توافق دولت بوریس جانسون با اتحادیه اروپا درباره برگزیت را اظهار داشت و تصمیم گیری در این باره را به تعویق انداخت.

بورس جانسون نخست وزیر انگلیس در همان نخستین روز حضورش حضورش در ساختمان خیابان داونینگ (دفتر نخست وزیری انگلیس) اظهار داشت که تحت هر شرایطی تا روز 31 اکتبر (9 آبان) انگلیس را چه با توافق و چه بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد نمود .

اما به موجب مصوبه روز شنبه مجلس انگلیس، بوریس جانسون برخلاف خواسته خود مجبور شد طی نامه ای به اتحادیه اروپا خواهان به تعویق افتادن برگزیت به مدت 3 ماه دیگر گردد .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 493

به "وزیر اقتصاد آلمان: شکاف عمیقی درباره برگزیت در انگلیس وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر اقتصاد آلمان: شکاف عمیقی درباره برگزیت در انگلیس وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید