وزیرخارجه ترامپ به پیشرفت فوق العاده در افغانستان بالید!

به گزارش بیباپ، وزیر امور خارجه آمریکا به آنچه از دیدگاه خودش دستاوردهای سیاست خارجی ترامپ در افغانستان است، بالید و مدعی شد: ما با سخت ترین مسائل دنیا مقابله می کنیم.

وزیرخارجه ترامپ به پیشرفت فوق العاده در افغانستان بالید!

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در یک سری پیغام های توییتری درباره افغانستان نوشت: دیگر از رهبری منفعل خبری نیست. ما از روبرو با سخت ترین مسائل دنیا استقبال می کنیم.

او ادامه داد: با افغانستان آغاز می کنم. هر دولتی از زمان جورج بوش، چهل و سومین رئیس جمهوری آمریکا می خواست تا شمار نیروهای آمریکایی را کاهش دهد و مذاکرات صلحی میان طالبان و دولت افغان به راه بیندازند. ما این کار را کردیم. در رابطه با حرفهایم تحقیق کنید.

وزیر خارجه آمریکا همچنین نوشت: راه زیادی را به قطر و افغانستان پیمودیم و باز هم برای مذاکرات بازگشتیم. تشکر از تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر، دکتر عبدالله عبدالله و اشرف غنی برای میزبانی این نشست ها.

پامپئو در ادامه با گذاشتن هشتگ دیپلماسی قدرتمند و اول آمریکا گفت: ظرف یک سال گذشته هیچ یک از نیروهای آمریکایی در افغانستان کشته نشده است و افغان ها در نهایت درباره صلح و سازش در میان خودشان بحث کردند. چه پیشرفت فوق العاده ای.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا تاکید نمود: ماموریت ما در افغانستان حذف القاعده و تهدیدها علیه سرزمین آمریکاست. برای این کار احتیاج به ده ها هزار نیروی زمینی آمریکا نیست. ما شرکایی داریم؛ افغان های شجاع، نیروهای ناتو. ما همچنین توانایی اجرای پروژه قدرت از راه دور را داریم.

پامپئو در سرانجام با گذاشتن هشتگ به جنگ های بی سرانجام سرانجام دهید نوشت: جنگ جدیدی در کار نبود و ما هزاران تن از زنان و مردان خودمان را به نزد خانواده هایشان بازگرداندیم. آمریکا همچنان امن است و ارتش ما اگر لازم باشد برای حمله آمادگی دارد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1667

به "وزیرخارجه ترامپ به پیشرفت فوق العاده در افغانستان بالید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیرخارجه ترامپ به پیشرفت فوق العاده در افغانستان بالید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید