واکنش پوتین به احتمال استقرار موشک های آمریکا در اروپا

به گزارش بیباپ، فارس نوشت: رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه درباره هر گونه اقدام آمریکا برای استقرار موشک های کروز در اروپا هشدار داد.

واکنش پوتین به احتمال استقرار موشک های آمریکا در اروپا

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

رئیس جمهور روسیه چهارشنبه شب به وقت تهران نسبت به آزمایش موشکی جدید آمریکا واکنش نشان داد و از آن انتقاد کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشست مطبوعاتی مشترک با همتای فنلاندی خود به بیباپ گفت که مسکو از کوشش های آمریکا برای توسعه موشکی که نقض پیمان منع موشک های هسته ای میان برد است و موجب تشدید وضعیت امنیت جهانی می گردد، ابراز تاسف می نماید.

بر اساس این گزارش، آمریکا بعد از خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه یک فروند موشک میان برد کروز آزمایش کرد. وزارت دفاع آمریکا دوشنبه اظهار داشت یک موشک کروز زمین پایه میان برد را آزمایش نموده است. آزمایش این موشک چند هفته بعد از خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد صورت می گیرد که انجام چنین آزمایش هایی را ممنوع می کرد.

به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین به بیباپ گفت: از آنچه که (از سوی آمریکا) شاهد هستیم، ناامید شده ایم. آزمایش موشک های میان برد نقض معاهده استفاده از این نوع موشک هاست و به طور کلی اوضاع امنیتی به ویژه در اروپا را وخیم تر می نماید.

ولادیمیر پوتین گفت که روسیه نگران استقرار موشک های کروز جدید آمریکا در رومانی و لهستان است.

رئیس جمهور روسیه در ادامه اضافه نمود که روسیه چنین استقرار موشکی را تهدید تلقی می نماید.

پوتین گفت: اگر ایالات متحده با چنین ایده هایی پیش برود، مسکو اقدامات مناسب و متقابل را انجام می دهد، البته روسیه آماده گفت وگو با آمریکا و هردو شریک اروپایی این کشور در این باره است.

وزارت دفاع آمریکا اخیرا اعلام نموده بود که با خروج واشنگتن از پیمان منع گسترش موشک های میان برد هسته ای، این کشور موشک های جدیدی را توسعه خواهد داد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در این باره گفت: پنتاگون اعلام می نماید که آمریکا میخواهد تا موشک های متعارفی را که پیشتر تحت پیمان منع گسترش موشک های میان برد هسته ای منع شده بود را از روز خروج از این پیمان، توسعه دهد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 308

به "واکنش پوتین به احتمال استقرار موشک های آمریکا در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پوتین به احتمال استقرار موشک های آمریکا در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید