نمکی: خبر واکسن را فقط از من بشنوید

به گزارش بیباپ، خبرنگاران : وزیر بهداشت با تشریح تازه ترین نتایج دسترسی به واکسن کرونا در کشور ، از مردم خواست از قبول اخبار متفرقه در خصوص واکسن پرهیز کنند.

نمکی: خبر واکسن را فقط از من بشنوید

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، سعید نمکی در حاشیه بازدید از رصد خانه وزارت بهداشت به ارزیابی شرایط بیماری کرونا در کشور پرداخت و گفت: متاسفانه در حال حاضر شاهد 4 نقطه قرمز در استان مازندران هستیم که با تلاش استانداری و دانشگاه علوم پزشکی منطقه امیدواریم هرچه زودتر با تدابیری که به کار گرفته می شود این نقاط به مناطق نارنجی و نهایتاً زرد تبدیل شود.

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه با اقدامات اجرا شده و همکاری مردم آمار فوتی های کرونا در کشور به دو رقمی نزدیک شده است.

وی در ارتباط با شرایط دسترسی به واکسن افزود: دسترسی به واکسن را از راه های مختلف در حال پیگیری هستیم و از مردم تقاضا می کنم از خبرهای متفرقه دوری کنند و خبر درست را از وزیر بهداشت بشنوند.

نمکی ادامه داد: ما تیمی را مامور اولویت های عالمانه تزریق واکسن تشکیل داده ایم و در حال حاضر این اقدامات اجرا شده و میدانیم که اولویت تزریق واکسن با کدام یک از گروه ها در جامعه است. از همین رو در اولین فرصت که واکسن به دست ما برسد از گروه های پر خطر برای تزریق واکسن کرونا دعوت خواهیم کرد.

وی در خصوص شرایط واکسن ایرانی گفت: خوشبختانه کارها در زمینه ساخت واکسن تولید داخل به خوبی پیش می رود به طوری که توانسته ایم از پیروز ترین شیوه های تزریقی و آزمایش های بالینی برای دست یافتن به نتایج مثبت تولید واکسن استفاده کنیم.

وزیر بهداشت همچنین به مذاکره با یکی از کشورها برای تولید واکسن مشترک اشاره کرد و گفت: این واکسن نیز که توسط انستیتو پاستور دنبال می شود فاز سوم انسانی آن در بهمن ماه انجام خواهد شد و از همین رو این واکسن دو فاز از واکسن دیگری که در کشور در حال ساخت است جلوتر است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1697

به "نمکی: خبر واکسن را فقط از من بشنوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمکی: خبر واکسن را فقط از من بشنوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید