نحوه ارائه تعهدات و خدمات بیمه ای تامین اجتماعی از اول خرداد

به گزارش بیباپ، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور دستور اداری جدیدی، نحوه ارائه تعهدات و خدمات بیمه ای این سازمان از اول خرداد را بیان کرد.

نحوه ارائه تعهدات و خدمات بیمه ای تامین اجتماعی از اول خرداد

به گزارش گروه اجتماعی بیباپ، در این دستور اداری ضمن اشاره به رسیدگی به موقع به درخواست های بیمه شدگان، رضایتمندی مخاطبین و جلوگیری از ازدحام کاری، رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا در مورد فاصله گذاری اجتماعی و پیشگیری از تجمع مراجعین و ایجاد شرایط مناسب جهت برگزاری جلسات، رعایت مسائل زیر از سوی واحد های اجرایی مورد تاکید قرار گرفته است:

1 - از تاریخ 01 /03 /1399 جلسات کمیسیون های پزشکی، شورا های پزشکی، پزشکان معتمد و مراکز معاینات اولیه متقاضیان موارد خاص بیمه ای دایر می گردد؛ بنابراین شعب این سازمان موظفند کمافی السابق نسبت به معرفی بیمه شدگان به کمیسیون های پزشکی و مراجع آنالیز استراحت پزشکی و معاینات اولیه اقدام نمایند.

2 - آن دسته از گواهی استراحت های پزشکی که امکان آنالیز و تائید آن ها با توجه به مدارک و مستندات درمانی فراهم است، مقرر شد صرفاً در خرداد ماه امسال توسط شورای پزشکی بدون حضور بیمه شده، پرونده مورد رسیدگی قرار گیرد. گفتنی است پس از انتها فرجه زمانی مذکور می بایست طبق روال عادی اقدام گردد.

3 - پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری بیمه شدگانی که استراحت پزشکی خود را در فاصله زمانی 10 /12 /1398 لغایت تاریخ صدور این دستور اداری (29 اردیبهشت) به واحد های اجرائی سازمان ارائه و اطلاعات مربوطه نیز در سامانه تعهدات کوتاه مدت ثبت شده باشد و همچنین برای متقاضیانی که طی بازه زمانی مذکور در درگاه خدمات غیر حضوری درخواست خود را ارائه نموده اند، مشروط به اینکه مدت استراحت 30 روز و یا کمتر بوده و استراحت انتها یافته و تداوم نداشته باشد درصورت حصول سایر شرایط مقرر در بخشنامه شماره 14 امورفنی بیمه شدگان، نیازی به طرح این موارد در مراجع پزشکی سازمان نبوده و درصورت رعایت سایر مقررات صدور سند قطعی و تسویه حساب بلامانع است. بدیهی است مقررات این بند شامل افرادی که استراحت های خود را پس از صدور این دستور اداری ارائه می نمایند و همچنین مشمولین بند های (4) و (5) نکات راهبردی بخشنامه موصوف نمی گردد.

4 - آن دسته از متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیر اجباری که در فاصله زمانی10 /12 /1398 لغایت تاریخ صدوراین دستور اداری بدون انجام معاینات پزشکی اولیه در ردیف بیمه پردازان قرار گرفته اند، ضروری است با هماهنگی ادارات کل و مدیریت های درمان به تدریج و حداکثر لغایت شهریور ماه امسال به مراجع مربوطه معرفی تا مشخص تکلیف شوند.

5 - بیمه شدگانی که انتها مهلت اعتراض آنان به رای کمیسیون پزشکی بدوی پس از تاریخ 1 /12 /98 بوده و پیروز به ثبت اعتراض خود نشده اند، در صورت مراجعه حداکثر لغایت شهریور ماه امسال امکان ابلاغ مجدد رای و ثبت اعتراض فراهم است.

6 - کماکان اخذ اثر انگشت در کلیه قرارداد ها و فرم های مربوط به فرآیند های ارائه خدمات بیمه ای ضرورتی نداشته لیکن در جهت جلوگیری از تبعات حقوقی ضمن احراز هویت، متقاضیان می بایست نسبت به درج نام، نام خانوادگی و امضای فرم های مربوطه اقدام نمایند.

7 - سایر تمهیدات و تسهیلاتی که تا انتها اردیبهشت ماه پیش بینی شده بود (مهلت مقرر در برگ پرداخت بیمه شدگان خاص و توافقی، بازرسی های مرتبط با بیمه شدگان و کارگاهی، کارت هوشمند رانندگان و ...) می بایست از تاریخ 01 /03 /1399 طبق روال عادی و با رعایت کلیه ضوابط مربوطه انجام پذیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1127

به "نحوه ارائه تعهدات و خدمات بیمه ای تامین اجتماعی از اول خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ارائه تعهدات و خدمات بیمه ای تامین اجتماعی از اول خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید