ملاقات دکتر ظریف با رئیس جمهور اندونزی

به گزارش بیباپ، خبرنگاران: وزیر امور خارجه کشورمان در ملاقات با رئیس جمهور اندونزی، ضمن ابلاغ پیغام دوستی رئیس جمهور کشورمان به رئیس جمهور اندونزی، پاسخ کتبی آقای دکتر روحانی به دعوت رسمی همتای اندونزیایی برای سفر به اندونزی را به وی تسلیم کرد.

ملاقات دکتر ظریف با رئیس جمهور اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران؛ دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ملاقات با سوسیلیو بامبانگ یودیونو رئیس جمهور اندونزی، ضمن ابلاغ پیغام دوستی دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان به رئیس جمهور اندونزی، پاسخ کتبی آقای دکتر روحانی به دعوت رسمی همتای اندونزیایی برای سفر به اندونزی را به آقای یودیونو تسلیم کرد.

دکتر ظریف در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت روابط دو کشور اضافه کرد: هیچ مانعی بر سر گسترش همه جانبه روابط تهران - جاکارتا وجود ندارد. وزیر امور خارجه کشورمان توضیح داد: تهران معتقد است بر پایه اشتراکات بسیار زیاد موجود، ما می توانیم در سطوح مختلف منطقه ای و بین المللی فعالیت داشته باشیم و از ظرفیت دو کشور مهم دنیا اسلام برای یاری به تقویت وحدت اسلامی و حل مسائل مسلمانان از جمله فرقه گرایی و افراطی گرایی بهره برداری نماییم.

دکتر ظریف همکاری ها در حوزه های پتروشیمی، نفت و گاز را خوب و رو به توسعه بر شمرد و بر ضرورت تقویت سرمایه گذاری و همکاری های بانکی بین دو کشور تاکید نمود. آقای یودیونو رئیس جمهور اندونزی نیز در این ملاقات تاکید نمود: روابط دو کشور رو به پیشرفت است و فرصت های زیادی داریم که باید شناخته گردد. وی با اشاره به دعوت بعمل آمده از سوی دکتر روحانی برای سفر به اندونزی، این سفر را نقطه عطفی در همکاری های آینده دو کشور بر شمرد.

رئیس جمهور اندونزی نقش اندونزی و ایران برای یاری به حل و فصل بحران ها و مشورت و همکاری بیشتر دو کشور را مهم توصیف کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 314

به "ملاقات دکتر ظریف با رئیس جمهور اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات دکتر ظریف با رئیس جمهور اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید