مقتدایی: باید از متولیان پرسید سرنوشت ساخت خوابگاه های متاهلی چه شد؟ ، پیگیر سوال از وزارت علوم و بهداشت هستم

به گزارش بیباپ، نماینده اصفهان در مجلس گفت: دانشجویان متاهل در مورد خوابگاه ها انتظارات و دغدغه هایی داشته اند که به صورت مرتب به دفاتر نمایندگی منتقل نموده اند و وزارتخانه های مربوطه باید در این خصوص پاسخی قانع نماینده و عملیاتی ارائه نمایند.

مقتدایی: باید از متولیان پرسید سرنوشت ساخت خوابگاه های متاهلی چه شد؟ ، پیگیر سوال از وزارت علوم و بهداشت هستم

عباس مقتدایی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، گفت: قانون تسهیل ازدواج مصوب سال 1384 است که بر همین اساس وزرا و به طور کلی مجموعه اجرایی کشور موظف بودند بعضی فعالیت ها را انجام دهند که متأسفانه در طول ادوار مختلف و دولت های متعدد پس از سال 84 به این سو، عمده این قانون معطل مانده و اقدام موثری انجام نشده است.

وی گفت: بر همین اساس و با توجه به این که در ماده 13 قانون تسهیل ازدواج جوانان، مسؤولیت حسن اجرای این قانون علاوه بر سایر بخش های اجرایی و دولت برعهده وزرای امور اقتصاد و دارایی، کشور و همچنین راه و شهرسازی بوده است سه سؤال از آن ها مطرح نموده ام که هر یک باید به صورت جداگانه در مجلس حاضر شده و جوابگوی این سوالات باشند.

نماینده اصفهان در مجلس توضیح داد: به همین دلیل بر اساس ماده 10 این قانون وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شده اند که نسبت به ساخت و واگذاری خوابگاه متاهلی اقدام لازم را معمول دارند و همچنین نسبت به پرداخت یاری هزینه تحصیلی به دانشجویان متاهل به میزان دو برابر دانشجویان مجرد اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: سوال از وزیر علوم به هیات رئیسه تقدیم شد و سپس به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع و سوال از وزیر بهداشت نیز به کمیسیون بهداشت ارجاع شد.

مقتدایی بیان نمود: همیشه دانشجویان متاهل در مورد خوابگاه ها انتظارات و دغدغه هایی داشته اند که به صورت مرتب به دفاتر نمایندگی منتقل نموده اند و وزارتخانه های مربوطه باید در این خصوص پاسخی قانع نماینده و عملیاتی ارائه نمایند.

نماینده اصفهان در مجلس گفت: غالب سوالات با مشارکت، همراهی و امضای سایر همکاران تقدیم شده و همه نمایندگان در پیگیری موضوع ازدواج جوانان دغدغه جدی دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1384

به "مقتدایی: باید از متولیان پرسید سرنوشت ساخت خوابگاه های متاهلی چه شد؟ ، پیگیر سوال از وزارت علوم و بهداشت هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقتدایی: باید از متولیان پرسید سرنوشت ساخت خوابگاه های متاهلی چه شد؟ ، پیگیر سوال از وزارت علوم و بهداشت هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید