مظفری زاده: با توجه به تغییر قوانین ممکن است داوران در هفته های ابتدایی اشتباه کنند، تیم ها ملزم به شناخت قوانین هستند

به گزارش بیباپ، سعید مظفری زاده، داور پیشین فوتبال کشورمان اعتقاد دارد که تغییر قوانین داوری و زمان بر بودن به روز شدن داوران با این قوانین ممکن است باعث اشتباهات داوران در هفته های ابتدایی شود.

مظفری زاده: با توجه به تغییر قوانین ممکن است داوران در هفته های ابتدایی اشتباه کنند، تیم ها ملزم به شناخت قوانین هستند

سعید مظفری زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی بیباپ درباره تغییر قوانین داوری و اعمال این تغییرات در فصل جدید مسابقات لیگ برتر گفت: تمام کشورها موظف هستند وقتی قوانین داوری تغییر می کند و این تغییرات اعلام شده، از شروع فصل قوانین مطابق با تغییرات فیفا اعمال شود. کشور ما هم از این موضوع مستثنی نیست و قوانین به تمام فدراسیون ها ابلاغ می شود.

وی اضافه کرد: فدراسیون ها موظف هستند به داوران و تیم ها قوانین جدید را اعلام کنند. همان طور که فدراسیون فوتبال در حال حاضر کلاس های آموزشی داوری را برگزار می کند و در این کلاس ها تغییرات قوانین مطرح می شود. با این حال از آنجایی که این تغییرات نیاز به جا افتادن در ذهن داوران دارد، ممکن است این مسئله کمی زمان بر شود. همین مسئله شاید باعث شود در هفته های ابتدایی اشتباهاتی به وجود بیاید که آن هم با مطالعه بیشتر توسط داوران و تمرکز بالاتر، قابل حل است و می توان مقابل اشتباهات را گرفت.

داور پیشین فوتبال کشورمان درباره اختلاف نظر میان داوران در برخی قوانین از جمله خطای هند، اظهار داشت: آموزش خوبی باید به داوران داده شود تا یکنواختی و درست اجرا کردن قوانین برای همه داوران لحاظ و تصمیمات یکسان شود.

مظفری زاده در واکنش به این مسئله که برخی حواشی داوری ناشی از عدم آشنایی بازیکنان و مربیان تیم ها به قوانین است، گفت: دانستن قوانین از سوی تیم ها، الزامی است. چه کادرفنی و چه بازیکنان، وقتی با تغییر قوانین آشنا نباشند، وقتی داور تصمیمی می گیرد که مطابق نظر آنها نیست، شروع به اعتراض می کنند و حواشی ایجاد می شود. بهتر است در این زمینه فدراسیون فوتبال از تیم ها بخواهد بازیکنان و کادرفنی تیم ها را کاملاً در جریان تغییرات قرار بدهد. چه بهتر که در کنار تیم ها، گروه داوری یا مشاورانی در زمینه داوری حضور داشته باشند تا این تغییرات و تمام مسائل مربوط به داوری را به تیم ها آموزش بدهند.

وی ادامه داد: البته هر وقت بحث مشاور داوری مطرح شده است، با توجه به حاشیه هایی که می تواند ایجاد شود، ابهامات و اشکالات خودش را داشته است. با این حال برای شروع فصل فدراسیون می تواند مدرسانی را در نظر بگیرد که این قوانین و تغییرات در داوری را به تیم ها آموزش بدهد که در کم کردن حواشی تأثیرگذار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 260

به "مظفری زاده: با توجه به تغییر قوانین ممکن است داوران در هفته های ابتدایی اشتباه کنند، تیم ها ملزم به شناخت قوانین هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظفری زاده: با توجه به تغییر قوانین ممکن است داوران در هفته های ابتدایی اشتباه کنند، تیم ها ملزم به شناخت قوانین هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید