مدیرعامل شرکت ملی نفت: جهاد دانشگاهی جزو پیشگامان عرصه علم و فناوری است

به گزارش بیباپ، مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: جهاد دانشگاهی علاوه بر اینکه یک نهاد دانش محور، علمی و فناور است از ظرفیت های خود استفاده نموده و سایر مجموعه های فناور را تقویت می نماید. در حقیقت به ایجاد هم افزایی و تعامل دربخش های مختلف می پردازد و جزو پیشگامان عرصه علم و فناوری است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت: جهاد دانشگاهی جزو پیشگامان عرصه علم و فناوری است

محسن خجسته مهر در گفت وگو با خبرنگاران، در پاسخ به اینکه عملکرد جهاد دانشگاهی را در بخش صنعت به خصوص صنعت نفت چگونه ارزیابی می کنید،گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد برخاسته از انقلاب و به نوعی همزاد انقلاب است و در طی فعالیت خود عملکرد بسیار خوبی داشته است.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی علاوه بر اینکه یک نهاد دانش محور ، علمی و فناور است از ظرفیت های خود استفاده نموده و سایر مجموعه های فناور را تقویت می نماید. در حقیقت به ایجاد هم افزایی و تعامل دربخش های مختلف می پردازد و جزو پیشگامان عرصه علم و فناوری است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اضافه نمود: مجموعه های فناور، دانش بنیان و علمی اگر توانمند باشند، این امر نشان دهنده ارتباط دو سویه آنها با صنعت است. یعنی اگر می خواهیم مجموعه علمی جهاد دانشگاهی پیروز باشد باید ببینیم که صنایع چه کمکی به آنها نموده اند. پیروزیت این نهادهای علمی در گرو همکاری با صنایع و بخش های مختلف است.

وی توضیح داد: جهاد دانشگاهی و شرکت های فناور دیگر باید نیازهای صنعت را کشف نمایند و ما نیز باید نیازهای خود را در معرض دید آنها قرار دهیم.

وی در ادامه اعلام کرد: امیدوارم روزی به جایی برسیم که به جای صادرات نفت صادرات فناوری داشته باشیم.

امیدواریم روزی به جای نفت، فناوری صادر کنیم

مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان اینکه امیدواریم در آینده به جای نفت فناوری صادر کنیم، گفت: پیروزیت مجموعه های فناور، دانش بنیان در گروه همکاری مناسب با صنایع و بخش های مختلف است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2242

به "مدیرعامل شرکت ملی نفت: جهاد دانشگاهی جزو پیشگامان عرصه علم و فناوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل شرکت ملی نفت: جهاد دانشگاهی جزو پیشگامان عرصه علم و فناوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید