مخالفت دولت تایلند با پیشنهاد مذاکره رهبر مخالفان

به گزارش بیباپ، خبرنگاران: یک وزیر ارشد دولت تایلند در حالی پیشنهاد مطرح شده از طرف رهبر مخالفان برای مذاکره را رد نموده است که معترضان امروز آدینه نیز به تظاهرات ضد دولتی خود ادامه دادند.

مخالفت دولت تایلند با پیشنهاد مذاکره رهبر مخالفان

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل بیباپ به نقل از رویترز، رهبر مخالفان تایلند پیش از این پیشنهاد داده بود تا در یک مناظره زنده تلویزیونی با نخست وزیر تایلند مذاکره و بحث کند. وزیر کار تایلند ضمن رد این پیشنهاد تاکید نمود، یینگ لاک شیناواترا رهبر قانونی و مشروع کشور است و رهبر مخالفان شخصی است که دستور بازداشت وی صادر شده و رهبری یک جنبش غیر قانونی را بر عهده دارد. نخست وزیر نباید با رهبر مخالفان صحبت کند. رهبر مخالفان در شرایطی پیشنهاد مذاکره داده است که پیش از این همه پیشنهادات برای مذاکره را رد نموده است. علت اصلی این اقدام وی کاهش تعداد معترضان و شرکت کنندگان در تظاهرات ضد دولتی است.

بر اساس این گزارش از زمان شروع اعتراضات داخلی در تایلند در نوامبر گذشته تاکنون 23 نفر کشته شده اند. درخواست ها برای مذاکره بین دو طرف درگیر در تایلند رو به افزایش است. رهبر مخالفان تایلند نخست وزیر را عامل اصلی حملات اخیر بر ضد معترضان دانسته است. در حملات اخیر به معترضان تایلندی 5 نفر از جمله 4 کودک کشته شده اند.

دولت تایلند از روز 22 ژانویه به مدت 60 روز وضعیت فوق العاده در شهر بانکوک اعلام نموده است ولی معترضان همچنان به اعتراضات خیابانی ادامه می دهند. اعتراضات تایلند زمانی شروع شد که دولت این کشور تصمیم گرفت با اجرای عفو عمومی زمینه بازگشت تاکسین شیناواترا نخست وزیر سابق این کشور و برادر نخست وزیر را به تایلند آماده کند. وی به اتهام فساد اقتصادی به زندان محکوم شده ولی بدون گذراندن دوران محکومیت خود اکنون در خارج از کشور زندگی می نماید.

اعتراضات اخیر تایلند از سال 2010 میلادی تاکنون بی سابقه بوده است. اعتراضات سال 2010 میلادی نیز با سرکوب ارتش روبرو شد و حداقل 91 کشته برجا گذاشت. مخالفان تایلندی بر این باورند که نخست وزیر این کشور دست نشانده برادرش یعنی تاکسین شیناواتر است.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 464

به "مخالفت دولت تایلند با پیشنهاد مذاکره رهبر مخالفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت دولت تایلند با پیشنهاد مذاکره رهبر مخالفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید