مانور زلزله در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ایلام برگزار گردید

به گزارش بیباپ، به همت معاونت های امور جوانان، آموزش و امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ایلام و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه ایلام مانور زلزله در خوابگاه های دانشجویی خواهران دانشگاه ایلام برگزار گردید.

مانور زلزله در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ایلام برگزار گردید

به گزارش بیباپ، مانور آمادگی در برابر زلزله در خوابگاه های دانشجویی خواهران دانشگاه ایلام با هدف افزایش آموزش های امدادی دانشجویان با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام، معاون فرهنگی دانشگاه ایلام، معاون امور جوانان، معاون امداد و نجات، معاون آموزش، رئیس اداره حراست جمعیت، کارشناسان و مربیان هلال احمر، کانون دانشجویی هلال احمر در دانشگاه و جمع کثیری از دانشجویان در دانشگاه ایلام برگزار گردید.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: هدف از اجرای این مانور افزایش تاب آوری و ارتقای دانش و مهارت های دانشجویان برای پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از زلزله و رفتار صحیح دانشجویان در مواجهه با زلزله در خوابگاه های دانشجویی است.

علی اصغر علی اکبری اعلام نمود: این مانور با اجرای راپل توسط تیم توانای خواهران، پناه گیری دانشجویان در داخل و محوطه بیرونی ساختمان خوابگاه، خروج ایمن دانشجویان، امداد رسانی به حادثه دیدگان احتمالی و انجام عملیات نجات، پیدا کردن مصدوم فرضی توسط واحد آنست، درمان سرپایی مصدومین همچنین انتقال مصدومین، برپایی اسکان اظطراری و اطفاء حریق توسط نیروهای هلال احمر از آیتم های این مانور بود.

علی اکبری تاکید نمود: آموزش نقش مهمی در کاهش صدمات ناشی از بلایای طبیعی همچون زلزله دارد.

وی با بیان اینکه اجرای این مانورها در محیط دانشگاه موجب استقبال و گرایش سایر دانشجویان به فعالیت در هلال احمر می گردد، اضافه کرد: این مانورها موجب توانمند سازی، افزایش آگاهی دانشجویان و استفاده از ظرفیت دانشگاه ها در جهت ترویج ضرورت آموزش های همگانی می باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 125

به "مانور زلزله در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ایلام برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانور زلزله در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ایلام برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید