لزوم ورود حناچی برای حل مسائل پرونده های مشارکتی شهرداری با بخش خصوصی

به گزارش بیباپ، رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از لزوم ورود شهردار تهران به حل مسائل پرونده های مشارکتی با بخش خصوصی اطلاع داد.

لزوم ورود حناچی برای حل مسائل پرونده های مشارکتی شهرداری با بخش خصوصی

مجید فراهانی در گفت وگو با بیباپ، در مورد حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران در شهرداری با اشاره به مسائل حقوقی و بی اعتمادی بخش خصوصی، گفت: متاسفانه به دلیل برخی اختلاف نظرها در انجام پروژه های مشارکتی فیمابین بخش خصوصی و شهرداری تهران، پرونده های زیادی از سالهای قبل جمع شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از پرونده های مشارکت با بخش خصوصی به اختلاف نظر با شهرداری برخوردند و کار متوقف مانده است، ادامه داد: با اینکه پرونده ها در حال رسیدگی هستند اما به دلیل اینکه تعدادشان بالاست، نوبت رسیدگی شان زیاد است.

فراهانی با بیان اینکه این پرونده ها در کمیسیون ماده 38 رسیدگی می گردد اما به نتیجه رسیدن بسیاری از پرونده ها تنها در حوزه اختیارات شهردار تهران است، گفت: در جلسه ای با حناچی شهردار تهران، پیشنهاد دادم که وی روزهای پنجشنبه خود را فقط به آنالیز پرونده های قبلی مشارکتی که تعدادشان بسیار زیاد است، اختصاص دهد تا شاهد حل مسائل شویم و نیمی دیگر از روز خود را به آنالیز پروژه های سرمایه گذاری و فرصت های جدید اختصاص دهد تا نهایتا سرمایه های بخش خصوصی را در زمین شهرداری فعال کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه به دلیل مسائل حقوقی و عدم اعتماد به شهرداری در حوزه سرمایه گذاری سبب شده است که به دلیل مدل نامناسب مشارکتی شهرداری شاهد آن باشیم که بخش خصوصی کمتر راغب به مشارکت با شهرداری باشد، گفت: ضروری است که شهردار تهران وارد این موضوع گردد چراکه زیر مجموعه اختیار لازم را برای حل این موضوعات ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 136

به "لزوم ورود حناچی برای حل مسائل پرونده های مشارکتی شهرداری با بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ورود حناچی برای حل مسائل پرونده های مشارکتی شهرداری با بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید