فروریختن ساختمانی در هند جان 10 نفر را گرفت

به گزارش بیباپ، خبرنگاران: در تازه ترین حادثه ریزش ساختمان در شهر بمبئی هند فروریختن یک مجتمع آپارتمانی منجر به کشته شدن حداقل 10 نفر شده است.

فروریختن ساختمانی در هند جان 10 نفر را گرفت

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از فرانس پرس؛ ریزش یک مجتمع آپارتمانی در شهر بمبئی هند که روز آدینه رخ داده است علاوه بر کشته شدن 10 نفر موجب زیر آوار ماندن تعداد زیادی از ساکنان این مجتمع شده است. این حادثه بار دیگر نگرانی ها نسبت به کیفیت ساخت و ساز در این شهر بزرگ هند را افزایش داده است.

مقام های امدادی هند با استفاده از ابزارهای دستی به دنبال پیدا کردن نجات یافتگان این حادثه هستند. مقام های رسمی هند خاطرنشان کردند، حادثه ریزش این ساختمان در زمانی رخ داده که بسیاری از ساکنان آن خواب بوده اند.

یکی از مقام های پلیس محلی شهر بمبئی در این باره تاکید نمود: تا کنون 10 نفر بر اثر این حادثه کشته شده اند که 5 نفر از آنان کودک و 5 نفر دیگر جوان هستند. 9 نفر نیز بر اثر این حادثه زخمی شده اند.

در بین کشته شدگان این حادثه یک نوزاد دو ماهه و یک کودک 7 ساله بوده است. این سومین حادثه ریزش ساختمان در منطقه بمبئی در ماه های اخیر به شمار می رود. تحقیقات در مورد علت اصلی این حادثه شروع شده است.

در حادثه ریزش ساختمان در این منطقه در ماه آوریل بیش از 74 نفر کشته شدند. ریزش ساختمان ها در هند به شدت استانداردهای مربوط به ساخت و ساز در این کشور را زیر سئوال برده است.

یک مقام ارشد هندی نیز تاکید نمود: سرعت و فرایند شهرنشینی در شهرهای بزرگ هند قابل مدیریت نیست.بعضی اوقات استانداردهای مربوط به امنیت ساختمان در شهرهای بزرگ هند رعایت نمی گردد.

پلیس هند نیز خاطرنشان کرد تا کنون 20 نفر از ساکنان این ساختمان از زیر آوارها بیرون آورده شده اند. این ساختمان 3 طبقه بوده و در سال 1979 میلادی احداث شده است. در این ساختمان 9 خانواده زندگی می کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 649

به "فروریختن ساختمانی در هند جان 10 نفر را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروریختن ساختمانی در هند جان 10 نفر را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید