فارن پالیسی: ترامپ و بایدن چارچوبی برای حضور یا خروج از افغانستان ندارند

به گزارش بیباپ، فارن پالیسی نوشت افغان ها بر این باورند که دونالد ترامپ و یا بایدن کاری برای افغانستان نمی نمایند و هیچ یک از آن ها برنامه ای برای خروج از این کشور ندارند.

فارن پالیسی: ترامپ و بایدن چارچوبی برای حضور یا خروج از افغانستان ندارند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، نشریه فارن پالیسی نوشت که مردم افغانستان صرفنظر از اینکه چه کسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گردد بر این باورند که آمریکا کاری برای آن ها نمی کند و تنها امیدوارند که رئیس جمهور بعدی آمریکا نیروهای این کشور را از افغانستان خارج کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

یک مقام ارشد نظامی که خواست نامش فاش نگردد در این باره گفت: در شرایط کنونی ما واقعاً می خواهیم آمریکایی ها از اینجا بروند، زمان زیادی برد تا این را درک کنیم اما اکنون می فهمیم که آن ها فقط ما را عقب نگه می دارند.

نوشتار می افزاید که حتی درصورت پیروزی ترامپ در انتخابات، که براساس نظرسنجی ها احتمال آن کم است، شمار کمی از افغان ها به توانایی او در انجام به موقع به وعده هایش اعتماد دارند.

ادریس لطفی مشاور سابق رئیس اجرایی افغانستان نیز در این باره اظهارداشت: حتی اگر ترامپ پیروز گردد ، متقاعد کردنش برای توجه مناسب به افغانستان سخت خواهد بود، ترامپ غیرقابل پیش بینی است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بایدن در مناظرات انتخاباتی میان حزبی گفته بود: من کاملاً مخالف ایده ملت سازی در افغانستان بودم، تنها چیزی که باید در آنجا انجام دهیم مبارزه با تروریسم است، هیچ احتمالی برای متحد کردن این کشور وجود ندارد.

فارن پالیسی همچنین نوشت: مهم نیست که چه کسی در انتخابات هفته آینده آمریکا پیروز گردد ، راه پیش رو مملو از موانع مشابه خواهد بود و هیچ یک از نامزدان چارچوب منسجمی را برای خروج و یا ادامه حضور معین نکرده اند.

یک مقام امنیتی نیز گفت که می تواند بجای میلیون ها مردم افغانستان بگوید: اگر آمریکا می خواهد در افغانستان دخیل باشد می تواند در این کشور سرمایه گذاری کند اما ما دیگر به نظامیان آمریکایی احتیاجی نداریم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1408

به "فارن پالیسی: ترامپ و بایدن چارچوبی برای حضور یا خروج از افغانستان ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارن پالیسی: ترامپ و بایدن چارچوبی برای حضور یا خروج از افغانستان ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید