فارس من، درخواست 20 هزار نفر برای ارائه طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کنکور، پی گیری از مجلس شورای اسلامی

به گزارش بیباپ، حدود 20 هزار نفر از کاربران سامانه فارس من خواستار ارائه طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کنکور شدند؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این باره گفت: اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا به گزارش های شرایط قرمز ادامه بدهد و برگزارکنندگان آزمون ها توجهی به این مسأله نکنند آن وقت است که مجلس می تواند برای طرح دوفوریتی وارد عمل شود.

فارس من، درخواست 20 هزار نفر برای ارائه طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کنکور، پی گیری از مجلس شورای اسلامی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بیباپ، برخی کاربران فارس من با ثبت سوژه در این سامانه خواستار لزوم طرح دو فوریتی مجلس برای تعویق کنکور شدند.

19 هزار و 121 نفر از این کاربران گفته اند: در شرایط فعلی بیماری کرونا در کشور به هیچ وجه امکان برگزاری هیچ یک از کنکور ها وجود ندارد و در خواست تعویق تمامی کنکور ها تا زمان شرایط ایمن، داریم. می توانید از نظرات پزشکان این حوزه درباره شرایط برگزاری کنکور استفاده کنید.

چندین ماه است نه تنها ایران بلکه تمام جهان با ویروس کرونا دست وپنجه نرم می کنند؛ به طوری که این ویروس باعث مختل شدن زندگی روزمره افراد و حتی در مقطعی باعث تعطیل شدن کسب و کارها، ارگان ها و نهادها از جمله مراکز آموزشی شد.

اگر نگاهی به اطرافمان بیندازیم متوجه تغییرات زیادی خواهیم شد؛ از تغییر نحوه آموزش دانش آموزان و دانشجویان از حضوری به مجازی گرفته تا تعویق برگزاری آزمون های سراسری در مقطع تحصیلات تکمیلی و کنکور سراسری سال 99 که از تاثیرات این میهمان ناخوانده بی نصیب نماندند.

زمان برگزاری آزمون های سراسری مطابق هر سال تعیین بود ولی با توجه به شرایط موجود در کشور دانش آموزان و دانشجویان خواستار به تعویق افتادن زمان برگزاری کنکور بودند تا کمی از تب و تاب این ویروس کاسته شود و بتوانند با فراغ بال و بدون دلواپسی از گرفتار شدن به بیماری آزمون را پشت سر بگذارند؛ در این میان ستاد ملی مقابله با کرونا و سازمان سنجش نیز این عزیزان را همراهی کرد و زمان آزمون ها را 2 بار به تعویق انداخت و درنهایت زمان قطعی برگزاری آزمون ها را بیان نمود. با این اوصاف اما همچنان شاهدیم برخی از داوطلبان خواستار به تعویق افتادن آزمون های سراسری و لزوم طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کنکور شده اند.

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی

در پیگیری ها خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بیباپ با سردبیر ثبت این سوژه تماس گرفت، که وی در این زمینه گفت: در شرایطی که کشور به شرایط قرمز در آمده واقعاً شرایط برای برگزاری کنکورها بسیار سخت است و به نظر نمی رسد که در چنین شرایطی پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت شوند.

وی افزود: بسیاری از کشورها حسرت داشتن چنین جوانانی را دارند و مسؤولان باید تدبیری بیندیشند تا از شیوع مجدد این ویروس گرفته شود و جوانان به کام مرگ نروند.

احتمال طرح دوفوریتی در مجلس را نفی نمی کنیم

احمد نادری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره لزوح طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کنکور، گفت: هنوز در مجلس به نتیجه قطعی نرسیده ایم که طرح دو فوریت لازم است یا نه. اگر به این نتیجه برسیم که دو فوریت برای لغو، تعویق یا جایگزینی کنکور لازم است حتما این کار را انجام خواهیم داد و احتمال اینکه به طرح دوفوریتی برسیم وجود دارد.

وی افزود: یک ماه تا برگزاری آزمون فرصت باقی مانده و نمی دانیم در این مدت چه اتفاقی خواهد افتاد؛ همچنین ممکن است در این بازه زمانی یک ماهه پیک ویروس کرونا کنترل شود و دیگر مسئله ای نداشته باشیم یا حتی ممکن است واکسن اختراع شود و اینکه از الان برویم روی طرح دوفوریتی کار منطقی نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: البته ما احتمال طرح دوفوریت را نفی نمی کنیم ولی اگر لازم باشد این را کار را انجام می دهیم ولی در حال حاضر به این نتیجه نرسیده ایم که این طرح لازم ا ست.

اولویت اصلی ما حفظ سلامتی داوطلبان است

روح الله متفکر آزاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این زمینه به خبرنگار، گفت: اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا به گزارش های شرایط قرمز ادامه بدهد و برگزار کنندگان آزمون ها توجهی به این مساله نکنند آن وقت است که مجلس می تواند برای طرح دوفوریتی وارد عمل شود.

وی افزود: اولویت ما این است که دولت در یک عملیات اجرایی شرایط را مدیریت و سلامتی داوطلبان را حفظ کند؛ در غیر این صورت مجلس به این موضوع ورود خواهد کرد.

بیباپ همچنان این موضوع را از سوی مسئولان مرتبط پیگیری می کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1242

به "فارس من، درخواست 20 هزار نفر برای ارائه طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کنکور، پی گیری از مجلس شورای اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، درخواست 20 هزار نفر برای ارائه طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کنکور، پی گیری از مجلس شورای اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید