علت آتش سوزی قطار مسافربری پاکستانی مشخص شد

به گزارش بیباپ، در پی آتش سوزی مهیب در یک قطار مسافربری در پاکستان 74 نفر کشته و بیش از 90 نفر زخمی شدند.

علت آتش سوزی قطار مسافربری پاکستانی مشخص شد

به گزارش دفتر منطقه ای بیباپ به نقل از جیو تی وی، آتش سوزی مهیب یک قطار مسافربری در روز شنبه گذشته در پاکستان که باعث کشته و زخمی شدن 164 تن شده است توسط کارشناسان در حال بررسی است.

طبق شواهد موجود و اعلام مجروحین این حادثه علت اصلی آتش سوزی استفاده یک مسافر از گاز پیک نیک برای درست کردن چای عنوان شده است.

مسافرین واگن شماره 12 قطار می گویند یک مسافر از پیک نیکی که نشتی گاز داشت برای درست کردن چای استفاده می کرد ولی پیچ ناگهانی راستا و کم شدن سرعت قطار باعث افتادن پیک نیک و آتش سوزی در کوپه مذکور شد.

آتش دریافت لباس ها و پتوهای موجود به سرعت آتش را به تمام واگن سرایت داد و ازدحام جمیعت که از ترس جمع شدن دود تلاش می کردند جان خود را نجات دهند باعث شد برخی مسافران از قطار در حال حرکت به بیرون بپرند.

این در حالی است که یک مسافر دیگر علت اصلی حادثه را جرقه زدن سیم های داخلی قطار می داند و می گوید: آتش دریافت پیک نیک دروغی است که رسانه ها به آن دامن زده اند.

راننده لوکوموتیو نیز به آتش دریافت یک واگن قطار بر اثر نشت یک پیک نیک اشاره کرده و بی توجهی مسافر قطار را علت اصلی حادثه می داند.

شیخ رشید وزیر راه آهن پاکستان نیز با تائید اینکه استفاده از پیک نیک علت اصلی آتش سوزی قطار بوده است گفت تفصیلات دقیق تر تا روز یکشنبه اعلام خواهد شد.

روز گذشته قطار شرکت تیز گام که از کراچی به سمت لاهور حرکت می کرد در میان راه آتش گرفت و 74 نفر از مسافران آن کشته شدند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 606

به "علت آتش سوزی قطار مسافربری پاکستانی مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت آتش سوزی قطار مسافربری پاکستانی مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید