ظریف: ایران، روسیه، هند و پاکستان باید برای مبارزه با داعش متحد شوند

به گزارش بیباپ، وزیر خارجه ایران در مصاحبه ای با یک رسانه هندی که متن آن پنجشنبه منتشر شده خواهان اتحاد ایران، روسیه، هند و پاکستان برای مبارزه با گروه تروریستی داعش شده است.

ظریف: ایران، روسیه، هند و پاکستان باید برای مبارزه با داعش متحد شوند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل بیباپ، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران امروز (پنجشنبه) در مصاحبه ای با یک رسانه هندی، تغییر پایگاه گروه تروریستی داعش به افغانستان را تهدید مشترک علیه ایران و هند دانسته است.

ظریف در مصاحبه ای اختصاصی با تلویزیون ایندیا تودی گفته که گروه تروریستی داعش علیه هند، پاکستان، روسیه و حتی چین تهدید مشترک به شمار می رود. وزیر خارجه ایران گفته این کشورها باید برای مقابله با تهدید این گروه تروریستی با هم متحد شوند.

متن مصاحبه آقای ظریف امروز پنجشنبه روی وب سایت شبکه تلویزیونی ایندیا تودی قرار گرفته است.

وزیر خارجه ایران گفت: احیای داعش عامل نگرانی مشترک بین هند، ایران و پاکستان است. این گروه تروریستی در حال انتقال پایگاه های خود از سوریه و عراق به افغانستان است. در داخل افغانستان مناطقی وجود دارند که عامل نگرانی برای همه است. فقط یک کشور با این تهدید روبرو نیست، بلکه این تهدیدی برای کل منطقه است.

ظریف در ادامه توضیح داد گزارش هایی وجود دارند که نشان می دهند گروه تروریستی داعش در حال اجرا عملیات هایی در تاجیکستان و ازبکستان از پایگاه ها خود در افغانستان است.

کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان در بیانیه ای روز 15 آبان ماه گروه تروریستی داعش را عامل حمله مسلحانه به یکی از پاسگاه مرزی این کشور معرفی کرد. (جزئیات بیشتر)

ساعت 03:23 بامداد روز 15 آبان ماه به وقت محلی یک گروه مسلح به پاسگاه مرزی شماره 4 عشق آباد واحد مرزبانی سلطان آباد تاجیکستان حمله و 5 قبضه سلاح تصرف کرد. (جزئیات بیشتر)

وزیر خارجه ایران افزود: این ها اتفاقاتی جدی هستند. ما معمولاً با دوستانمان در هند درباره نقل مکان داعش و تهدیدهای ناشی از این مسئله در تعامل هستیم. با پاکستان، روسیه و چین هم در تماس هستیم. [مبارزه با تروریسم] مسئله ای است که می تواند همه ما را متحد کند.

آقای ظریف در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آمریکا چه نقشی می تواند ایفا نماید گفت: آمریکا به داد ما نخواهد رسید. ما باید خودمان به هم یاری کنیم.

داعش پنج سال پیش در عراق و سوریه به فعالیت شروع کرد. فعالیت این گروه تروریستی در افغانستان تحت عنوان شاخه خراسان ادامه داشته است.

جمهوری اسلامی ایران در سال های گذشته نقش فعالی در مبارزه با گروه تروریستی داعش در منطقه ایفا نموده است. دولت های عراق و سوریه بارها نقش ایران را در مبارزه با داعش ستوده اند.

مسعود اندرابی، وزیر کشور افغانستان چند روز پیش گفت که گروه داعش در افغانستان به ویژه در ننگرهار شکست خورده و افغانستان به پایگاهی برای داعش تبدیل نخواهد شد. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 562

به "ظریف: ایران، روسیه، هند و پاکستان باید برای مبارزه با داعش متحد شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: ایران، روسیه، هند و پاکستان باید برای مبارزه با داعش متحد شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید