طرح خرید تضمینی در صنعت نفت اجرایی می گردد

به گزارش بیباپ، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به افتتاح صندوق پژوهش و فناوری نفت و اجرای طرح خرید تضمینی در این صنعت، گفت: اقتصاد فناورانه این صنعت شاهد تحولات جدیدی شده است.

طرح خرید تضمینی در صنعت نفت اجرایی می گردد

به گزارش وزارت نفت، مسعود کرباسیان امروز (دوشنبه) در آیین افتتاح صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت اضافه کرد: سنگ بنای این تحولات به نخستین بازدید وزیر نفت از انبار ری برمی گردد که براساس مصوبه هیات دولت قرار بود این انبار که بیش از 20 هکتار مساحت دارد فروخته و ساختمانی برای شرکت ملی نفت ایران ساخته گردد، اما با صلاحدید وزیر مقرر شد زمین در اختیار پارک فناوری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه به زودی اقدام های خوب صورت گرفته در این پارک اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت هم با هدف ارائه حمایت های اقتصادی در این زمینه شکل گرفت، این صندوق 20 سرمایه گذار دارد که چهار سرمایه گذار آن از شرکت های زیرمجموعه نفت است و بقیه شرکت های خصوصی هستند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بیان داشت: این صندوق که با حمایت وزارت نفت ایجاد شده است، در آینده نیز می تواند افزایش سرمایه داشته باشد و سرمایه های جدید جذب کند.

کرباسیان، از همراهی بانک تجارت و صندوق نوآوری و شکوفایی در این راستا قدردانی کرد و ادامه داد: در بحث کالا با ابلاغیه وزیر نفت که اجرای آن در دستور کار معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری قرار گرفته است، با اعطای وام کم بهره (سود بانکی متوسط هشت درصد) از فراوریکنندگان ایرانی حمایت و پس از فراوری کالا، محصول یا مستقیم به بازار عرضه می گردد، یا در صورتی که محصول به نفت واگذار گردد، نفت اقساط را خواهد پرداخت.

وی به توافق یک هزار میلیارد تومانی در حوزه صندوق های جسورانه نیز اشاره و اظهار کرد: مجموع اقدام های صورت گرفته با ابتکار شخص وزیر نفت مطرح و عملیاتی شده است و امیدواریم در آینده شاهد توسعه روزافزون شرکت های دانش بنیان در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1895

به "طرح خرید تضمینی در صنعت نفت اجرایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح خرید تضمینی در صنعت نفت اجرایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید