طراحی جدید کاتد عملکرد نسل آینده باتری ها را بهبود می بخشد

به گزارش بیباپ، یک تیم تحقیقاتی مفهوم جدیدی را برای کاتد مورد استفاده در باتری های لیتیم گوگرد (Li-S) تعریف نموده است که نسل جدید باتری های آینده را رقم خواهد زد.

طراحی جدید کاتد عملکرد نسل آینده باتری ها را بهبود می بخشد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار فناوری خبرنگاران، باتری های لیتیم-گوگرد باتری های قابل شارژی هستند که در آن از آند لیتیمی و کاتد گوگرد برای ذخیره سازی الکتریسیته استفاده شده است. این نوع باتری ها به دلیل چگالی انرژی بالاتر، وزن کمتر و قیمت پایین تر در مقایسه با باتری های لیتیم-یون، جایگزین مناسبی برای این نوع باتری ها هستند.

درواقع، باتری های لیتیم-گوگرد به طور بالقوه تراکم انرژی بیش از 500 وات بر کیلوگرم را ارائه می دهند که به طور قابل توجهی بهتر از باتری های لیتیم-یونی است که به حد مجاز خود یعنی 300 وات بر کیلوگرم می رسند. این تراکم انرژی بالاتر به این معناست که باتری لیتیم-گوگرد انرژی مورد احتیاج یک وسیله نقلیه برقی را برای 600 تا 800 کیلومتر تامین می نماید، در حالی که باتری لیتیم-یونی انرژی این وسیله نقلیه را فقط برای 400 کیلومتر تامین می نماید.

با این همه، هنوز فاصله زیادی بین تحقیقات آزمایشگاهی و تجاری سازی این فناوری در مقیاس صنعتی وجود دارد. زیرا در این باتری های نشتی تدریجی مواد فعال از کاتد و خوردگی لیتیم موجب کم شدن عمر این نوع باتری ها می گردد. از دیگر معایب این باتری ها می توان به کاهش میزان الکترولیت باتری در حین کار کردن اشاره نمود. به همین دلیل، تیم تحقیقاتی چینی با همکاری با محققان بین المللی مفهوم جدیدی برای طراحی کاتد در این نوع باتری ها برای بهتر شدن عملکرد آن ارائه دادند.

این تیم از میکروفورس به عنوان میزبانی استفاده کردند که می تواند گوگرد را به طور یکنواخت در خود جا دهد. مناطق فعال فراوانی در داخل این میزبان تعبیه شده که پلی سولفید را محکم جذب و از خوردگی فلز لیتیم جلوگیری می نماید. با این کار، کاتد گوگرد در باتری های لیتیم-گوگرد به شکل دیگری طراحی می شوند و با این کار چگالی انرژی باتری افزایش می یابد و با این کار تحولی در صنعتی شدن باتری های لیتیم-گوگرد ایجاد می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1448

به "طراحی جدید کاتد عملکرد نسل آینده باتری ها را بهبود می بخشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی جدید کاتد عملکرد نسل آینده باتری ها را بهبود می بخشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید