طالبان افغانستان: مذاکرات صلح با حکومت افغانستان با میانجیگری چین صحت ندارد

به گزارش بیباپ، خبرنگاران: گروه طالبان افغانستان اعزام هیأت به چین و انجام گفت .گوهای صلح با دولت افغانستان به وسیله میانجیگری پکن را رد کرد.

طالبان افغانستان: مذاکرات صلح با حکومت افغانستان با میانجیگری چین صحت ندارد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل بیباپ، گروه طالبان افغانستان به تازگی با انتشار اعلامیه ای هرگونه مذاکرات صلح این گروه با دولت افغانستان در کشور چین را رد کرد.

در اعلامیه این گروه آمده است: درباره آنچه در خصوص میانجیگری کشور چین در خصوص گفت وگوهای صلح طالبان با دولت افغانستان گفته می گردد، باید گفت که امارت اسلامی به موضع قبلی خود پایبند بوده و هیئت ما به هیچ کشوری سفر ننموده است.

این در حالی است که در ماه های اخیر گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه دولت افغانستان با میانجیگری دولت چین مذاکرات صلح با گروه طالبان را شروع نموده و از همین رو هیئت گروه طالبان برای مذاکرات به چین فرستاده شده است.

دولت چین همیشه تمایل به میانجیگری در خصوص گفت وگوهای صلح دولت افغانستان با گروه طالبان از خود نشان داده است، اشرف غنی نیز در روزهای اول حکومت خود به چین سفر کرد و با مقام های چینی در خصوص صلح افغانستان گفت وگو کرد.

غنی نقش چین در گفت وگوهای صلح کشور افغانستان را مهم خوانده است.

در همین حال در اعلامیه طالبان افغانستان آمده است که این گروه با کشورهای منطقه، دنیا و به خصوص کشورهای همسایه از گذشته ارتباط داشته و هر از گاهی در این کشورها رفت وآمد دارد که چین نیز از جمله یکی از این کشورها است.

این گروه اما اعزام هیأتی به چین برای انجام گفت وگو در خصوص صلح افغانستان را رد نموده است.

پیشتر نیز رسانه های پاکستانی گزارش دادند که دفتر سیاسی گروه طالبان در کشور امارات متحده عربی افتتاح شده و تعدادی از مقامات این گروه نیز از پاکستان به امارات رفته اند که این موضوع نیز از سوی گروه طالبان افغانستان رد شد.

طالبان افغانستان حدود دو هفته پیش اعلامیه ای را در پنج بند منتشر کرد که در آن شرایط خود برای شروع گفت وگوهای صلح با دولت افغانستان را اعلام نموده بود.

متن کامل این اعلامیه را می توانید در اینجا مطالعه کنید.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 617

به "طالبان افغانستان: مذاکرات صلح با حکومت افغانستان با میانجیگری چین صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان افغانستان: مذاکرات صلح با حکومت افغانستان با میانجیگری چین صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید