شکست حزب حاکم هند در انتخابات بنگال غربی، کرونا محاسبات نخست وزیر را بهم ریخت

به گزارش بیباپ، همزمان با اوج دریافت کرونا در هند حزب حاکم این کشور در انتخابات بنگال غربی متحمل شکست سختی از رقیب خود شد.

شکست حزب حاکم هند در انتخابات بنگال غربی، کرونا محاسبات نخست وزیر را بهم ریخت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، حزب وزیر ارشد فعلی در ایالت بنگال غربی هند پیروز به شکست حزب نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور در انتخابات ایالتی شد.

بسیاری از عملکرد مودی به دلیل تمرکز بر انتخابات به جای در اولویت قرار دادن کنترل کرونا در این کشور به شدت انتقاد می نمایند و به نظر می رسد بالا رفتن تعداد مبتلایان به کرونا در هند باعث کاهش شدید محبوبیت حزب حاکم شده باشد.

بعضی کارشناسان کمیسیون انتخابات فدرال را به دلیل صدور مجوز راهپیمایی های انتخاباتی و رای گیری (که در آن ازدحام شدید مردم به وضوح مشاهده شد) مقصر می دانند.

ماماتا بانرجه 66 ساله پس از آنکه حزب کنگره ترینامول دو سوم اکثریت آرا و بیش از 200 کرسی از 294 کرسی را تصاحب کرد، برای سومین بار به عنوان رئیس بنگال غربی شناخته شد. بانجره اکنون تنها زن وزیر ارشد هند به شمار می رود.

نارندرا مودی، همکاران و سیاستمداران منطقه در 5 ایالت این کشور باوجود اوج دریافت کرونا با قدرت کمپین های انتخاباتی خود را برگزار کردند. نتایج این انتخابات به نوعی نشان دهنده تاثیر موج دوم کرونا در این کشور و میزان حمایت از او و حزب راست گرای وی در آینده سیاسی هند به شمار می رود.

دیپتندو باسکار، کارشناس سیاسی در کلکته درباره پیروزی بزرگترین منتقد نخست وزیر هند در انتخابات گفت: این یک عملکرد شگفت انگیز از طرف ماماتا بانجری بود زیرا مودی مصمم به پیروزی در بنگال بود اما معین است که کل ماشین سیاسی او و راهبردش قادر به شکست رقیب زن او نشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1928

به "شکست حزب حاکم هند در انتخابات بنگال غربی، کرونا محاسبات نخست وزیر را بهم ریخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست حزب حاکم هند در انتخابات بنگال غربی، کرونا محاسبات نخست وزیر را بهم ریخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید