شناور کاتامارون به همت شرکت های دانش بنیان دانشگاه مازندران ساخته شد

به گزارش بیباپ، رئیس مرکز رشد و فناوری دانشگاه مازندران گفت: یکی از مهمترین تولیدات شرکت های دانش بنیان زیر نظر دانشگاه مازندران، ساخت شناور کاتامارون است.

شناور کاتامارون به همت شرکت های دانش بنیان دانشگاه مازندران ساخته شد

صحبت زاده، رئیس مرکز رشد و فناوری دانشگاه مازندران در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه بیباپ، در مورد پیشرفت های شرکت های دانش بنیان زیر مجموعه این مرکز گفت: یکی از مهمترین فراوریات شرکت های دانش بنیان که زیر نظر دانشگاه مازندران فعالیت می نمایند، ساخت شناور کاتامارون است.

صحبت زاده در مورد دیگر فراوریات فناورانه این دانشگاه اضافه نمود: نسل جدیدی از مولد ها اوزون، سنسور حفاظت پیرامونی و همچنین سیستم دیاگ ماشین از جمله فراوریات گروه های فناور دانشگاه مازندران در سال 98 بوده است.

رئیس مرکز رشد و فناوری دانشگاه مازندران در مورد فروش این محصولات و درآمدزایی که برای دانشگاه داشتند، گفت: سیستم دیاگ ماشین به مقدار خیلی محدودی فروخته شده است. در ضمن نسل جدید مولد اوزون که از دیگر فراوریات دانشگاه مازندران است به فروش رسیده است. ناگفته نماند سنسور حفاظت پیرامونی در حال حاضر به دلیل اینکه مشتری آن غالبا سازمان های کلان هستند ، فروشی نداشته است.

وی درباره کارآفرینی و به کار گیری دانشجویان در انجام این طرح ها توضیح داد: در ساخت سیستم دیاگ ماشین 4 نفر و در فراوری مولد اوزون 3 نفر از دانشجویان مشغول به کار هستند.

صحبت زاده در انتها گفت: باعث افتخار است که تمام فناوری ساخت شناور کاتاموران توسط دانشجویان دانشگاه مازندران بومی سازی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1011

به "شناور کاتامارون به همت شرکت های دانش بنیان دانشگاه مازندران ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناور کاتامارون به همت شرکت های دانش بنیان دانشگاه مازندران ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید