سه آزادکار ایران راهی دیدار فینال شدند، یک نماینده در شانس مجدد

به گزارش بیباپ ، مسابقات مقدماتی رقابت های پنج وزن دوم کشتی آزاد زیر 23 سال (امیدها) قهرمانی دنیا امروز در شهر بوداپست مجارستان برگزار گردید که محمد نخودی، کامران قاسم پور و امیرحسین زارع در اوزان 74، 86 و 125 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و حسین شهبازی نیز در گروه بازنده ها حضور دارد.

سه آزادکار ایران راهی دیدار فینال شدند، یک نماینده در شانس مجدد

نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر 4 از سد چارلز تاکر از آمریکا گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آرسن هاروتونیان از ارمنستان با نتیجه 13 بر 6 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ارمنستانی در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف هندی، یخکشی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 74 کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 5 بر 2 دارخان یسنگالی از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر 6 از سد بیامبادورج بات اردن از مغولستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی در این مرحله با نتیجه 9 بر 4 مقابل موراد کوراماگومدوف از مجارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار فینال رازامبک جمال اف از روسیه است.

در وزن 86 کیلوگرم کامران قاسم پور در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر هوانس مخیتاریان از ارمنستان را مغلوب کرد وی در دور دوم در مصاف با کریستوف سادوویک از لهستان با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دور سوم شد. قاسم پور در این دور و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 3 بر صفر گانخویاک گانباتار از مغولستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در یک کشتی نفسگیر با نتیجه 4 بر 4 از سد عثمان گوجن از ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. قاسم پور در دیدار فینال به مصاف گادجی مراد ماگومدسعیداف از آذربایجان می رود.

در وزن 92 کیلوگرم حسین شهبازی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 مغلوب بو نیکال از آمریکا شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. شهبازی در این گروه باید با تاکومی تانیزاکی از ژاپن کشتی بگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی به مصاف شامیل زوبایروف از آذربایجان خواهد رفت.

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سامهان جبرائیلوف از مولداوی با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 17 بر 7 یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. زارع در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر زوریکو اورتاشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با ویتالی گولویف از روسیه مبارزه می نماید.

رقابت های شانس مجدد، فینال و رده بندی اوزان فوق فردا برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 601

به "سه آزادکار ایران راهی دیدار فینال شدند، یک نماینده در شانس مجدد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه آزادکار ایران راهی دیدار فینال شدند، یک نماینده در شانس مجدد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید