سخنرانی مرکل به مناسب شروع سال 2021: قوانین کرونا را رعایت کنید

به گزارش بیباپ، صدراعظم آلمان در سخنرانی سال نوی میلادی که احتمال می رود آخرین سخنرانی اش باشد، به شهفرایندان این کشور در حالی تاکید نمود تا به قوانین مربوط به مقابله با کرونا ویروس احترام بگذارند که آلمانی ها از فرایند کند و آهسته واکسیناسیون خشمگین هستند.

سخنرانی مرکل به مناسب شروع سال 2021: قوانین کرونا را رعایت کنید

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه تلگرام، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در سخنرانی تلویزیونی سالانه خود خطاب به مردم این کشور گفت: برای مدتی طولانی این به ما بستگی خواهد داشت تا چطور این بیماری همه گیر را پشت سر بگذاریم. در کنار واکسیناسیون، ما باید اقدامات لازم را که شامل رعایت قوانین مربوط به مقابله با کروناست، در نظر داشته باشیم.

سخنرانی مرکل در حالی منتشر شد که دولت برلین با رشد عصبانیت از سوی مردم نسبت به آهسته بودن فرایند برنامه واکسیناسیون کرونا در کشور روبروست.

مرکل در متنی که پیش از سخنرانی سالانه اش منتشر شد، گفت: وقتی گفتم در این 15 سال گذشته، اینچنین سال سختی را نداشتیم و سالی که پیش رو داریم هم مملو از امید خواهد بود، اغراق نکردم.

مرکل پس از 15 سال صدراعظمی آلمان در انتخابات سپتامبر 2021 از سمتش کناره گیری می نماید.

وی شکست کرونا را یک چالش مالی، سیاسی و اجتماعی قرن توصیف و از آلمانی ها بابت شرکت در این وظیفه تاریخی قدردانی کرد.

صدراعظم آلمان همچنین افرادی که به کرونا ویروس تردید داشتند را مورد انتقاد قرار داد و آنها را به اشاعه تئوری های توطئه ای متهم کرد که نه تنها خطرناک و نادرست هستند بلکه بی رحمانه و بدبینانه هم هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1672

به "سخنرانی مرکل به مناسب شروع سال 2021: قوانین کرونا را رعایت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنرانی مرکل به مناسب شروع سال 2021: قوانین کرونا را رعایت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید