دهمین دوره انتخابات پارلمانی در گرجستان شروع شد

به گزارش بیباپ، دهمین دوره انتخابات پارلمانی گرجستان، ساعت هشت صبح امروز (شنبه) به وقت محلی به منظور انتخاب 150 نماینده شروع شد .

دهمین دوره انتخابات پارلمانی در گرجستان شروع شد

با ما سفر کنید و با تور ارزان گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش پایگاه خبری نیوز گئورگیا، 48 حزب سیاسی، دو اتحاد انتخاباتی و 490 نامزد مستقل برای کسب کرسیهای مجلس گرجستان رقابت می نمایند.

آنا میکلادزه سخنگوی کمیسیون مرکزی انتخابات گرجستان با اشاره به این که این دوره انتخابات مجلسی در شرایط همه گیر بیماری کووید 19 برگزار می گردد، گفت که کنترل شدیدی برای رعایت مقررات بهداشتی توسط رای دهندگان در حوزه های انتخاباتی به کار گرفته شده است .

به گزارش کمیسیون مرکزی انتخابات گرجستان، قرار است در این دوره انتخابات مجلسی سه میلیون و 526 هزار نفر از شهروندان این کشور که واجد شرایط رای دادن هستند، با حضور در سه هزار و 657 حوزه انتخاباتی در سراسر گرجستان به نامزد مورد نظر خود رای دهند .

این دوره انتخابات مجلسی در گرجستان برای نخستین بار به صورت دو نظام انتخاباتی - نظام اکثریتی و تناسبی برگزار می گردد و شهروندان این کشور 120 نماینده مجلس را بر اساس نظام تناسبی و 30 نماینده باقی مانده را نیز بر اساس نظام اکثریتی انتخاب می نمایند .

با توجه به این که طبق قانون اساسی گرجستان نظام مجلسی در این کشور حاکم است، دولت جدید گرجستان نیز توسط حزب سیاسی و یا ائتلاف احزاب سیاسی برنده این دوره انتخابات تشکیل می گردد .

به گزارش کمیسیون مرکزی انتخابات، این دوره انتخابات مجلسی با حضور 47 هزار ناظر داخلی و 23 سازمان بین المللی و 6 هزار نماینده رسانه های داخلی و خارجی برگزار می گردد .

انتخابات مجلسی گرجستان تا ساعت هشت شب ادامه خواهد داشت . ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1346

به "دهمین دوره انتخابات پارلمانی در گرجستان شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهمین دوره انتخابات پارلمانی در گرجستان شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید