درگیری دوباره در زندان هندوراس 19 کشته برجای گذاشت

به گزارش بیباپ، در دومین درگیری شدید میان گروههای زندانی در یکی از زندان های هندوراس که ظرف چند روز اخیر اتفاق افتاده است، دستکم 19 زندانی کشته شدند.

درگیری دوباره در زندان هندوراس 19 کشته برجای گذاشت

به گزارش گروه بین الملل بیباپ، در پی درگیری های شدید میان گروههایی از زندانیان در یکی از زندان های هندوراس، دستکم 19 نفر از زندانیان کشته شدند.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک به نقل از روزنامه هرالدو گزارش کرد، این دومین درگیری این چنینی در زندان های هندوراس در روزهای اخیر است که چنین تلفاتی را برجای گذاشته است.

بنا به گزارش روزنامه هرالدو، روز گذشته (یکشنبه) درگیری هایی در زندان ال پروینر در شرق تگوسیگالپا پایتخت هندوراس بین گروههای مختلفی از زندانیان شکل گرفت.دستکم دو نفر به واسطه جراحات ناشی از ضربات چاقو به بیمارستان منتقل شدند.

در تاریخ 21 دسامبر (30 آذرماه)، در درگیری میان زندانیان در شهر بندری تلا واقع در شمال هندوراس، دستکم 18 نفر کشته و 16 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

دولت هندوراس در تایخ 18 دسامبر (27 آذرماه)، در نظام زندان های این کشور اعلام شرایط فوق العاده کرد و کنترل نهاد بازداشتگاهها و زندان های هندوراس را به نیروهای مسلح و پلیس منتقل کرد.

بنا بر گزارش ها، در حال حاضر حدود 20 هزار زندانی در زندان های زندان های هندوراس محبوس هستند و این در حالی است که ظرفیت زندان های این کشور تنها هشت هزار نفر است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 740

به "درگیری دوباره در زندان هندوراس 19 کشته برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری دوباره در زندان هندوراس 19 کشته برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید