درس عملیاتی قدرتمند شدن در عین مرزبندی با دشمنان زندگی امام صادق است

به گزارش بیباپ، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: زندگی پربرکت امام صادق علیه السلام، درس عملیاتی قدرتمند شدن در عین مرزبندی با دشمنان و مبارزه با آنهاست.

درس عملیاتی قدرتمند شدن در عین مرزبندی با دشمنان زندگی امام صادق است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری بیباپ، محمدباقر قالیباف در سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) نوشت: زندگی پربرکت امام صادق علیه السلام، درس عملیاتی قدرتمند شدن در عین مرزبندی با دشمنان و مبارزه با آنهاست.

متن کامل این یادداشت به توضیح زیر است:

بر ماست که در روز شهادت غریب مدینه، رئیس مذهب جعفری، مظهر مبارزه سیاسی علیه طاغوت، دانشمند بی بدیل، نمونه تقوا و انسانیت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام، اهداف و راهبردهای ایشان در مبارزه با دشمنان را ترویج کنیم و آن را در زندگی اجتماعی خود به کار ببندیم.

بسیاری از خطوط زندگی پربرکت و درخشان امام جعفر صادق علیه السلام برای ما همچنان ناشناخته است؛ قدرت شگفت انگیز ایشان در استمرار خط جهاد، مقاومت و مبارزه که خط مشترک حرکت تمامی ائمه بوده است مثال زدنی و درس آموز است. شیعیان به خصوص در زمانی که فشار مستکبرین برای در هم شکستن جبهه حق در اوج خود واقع شده است باید از زندگی ایشان برای کادرسازی، تربیت نیروهای توانمند و متفکر، قدرت گیری علمی، کار جهادی تشکیلاتی و نظام مند و همچنین دفاع از اصول اعتقادی خود درس بیاموزند. زندگی امام و راهبردهای ایشان، درس عملیاتی قدرتمند شدن در عین مرزبندی با دشمنان و مبارزه با آنهاست.

رهبر معظم انقلاب سال ها پیش درباره زندگی حضرت تمام جعفر صادق و لزوم شناخت بیشتر راهبردهای مبارزاتی ایشان فرموده اند: امام صادق علیه السلام در اواخر دوران بنی امیه، شبکه تبلیغاتی وسیعی را که کار آن، اشاعه امامت آل علی علیه السلام و تبیین درست مسأله امامت بود، رهبری می کرد؛ شبکه ای که در بسیاری از نقاط دوردست کشور مسلمان، به ویژه در نواحی عراق و خراسان، فعالیت های چشمگیر و ثمربخشی درباره مسأله امامت عهده دار بود، ولی این تنها یک روی مسأله و بخش ناچیزی از آن است. موضوع تشکیلات پنهان در صحنه زندگی سیاسی امام صادق علیه السلام و نیز دیگر ائمه علیهم السلام، از جمله مهم ترین و شورانگیزترین و در عین حال مجهول ترین و ابهام آمیزترین فصول این زندگینامه پرماجراست

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1237

به "درس عملیاتی قدرتمند شدن در عین مرزبندی با دشمنان زندگی امام صادق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درس عملیاتی قدرتمند شدن در عین مرزبندی با دشمنان زندگی امام صادق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید