خبرنگاران حاشیه سازی و بداخلاقی در شان مجلس نیست

به گزارش بیباپ، تهران- خبرنگاران- نماینده ابهر و خرمدره در نطق میان دستور خود گفت: حاشیه سازی و بداخلاقی در شان مجلس نیست. مجلس یازدهم نباید به حواشی بپردازد. حل مشکل معیشت و تورم مهمترین خواسته مردم از مسوولان است.

خبرنگاران حاشیه سازی و بداخلاقی در شان مجلس نیست

حسن شجاعی علی آبادی کننده حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه، 18 تیرماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه کشور ما در مقطع خاص از تاریخ انقلاب اسلامی قرار گرفته است، خطاب به مردم گفت: ای کاش شما هم در جلسه خصوصی و اجرایی با مسوولان می بودید. آنچه مسولین در جلسات خصوصی می گفتند به صورت علنی هم بیان می کردند.

وی اضافه کرد: اگر دولت امید به غرب امید نمی بست راه حل مسائل کشور را به جای درون در خارج نمی دید، امروز ما گرفتار این مسائل نبودیم. چرا دولت در ابتدای شروع خدمت به خیرخواهی دوستان و به استعدادهای درونی توجه نکرد، که امروز مجبور نباشد با جبر دشمن متوجه درون شود و راه به جایی نبرد.

شجاعی علی آبادی گفت: کسی که با اختیار مهر دوستان را نپذیرد با قهر دشمن مجبور به پذیرش خواهد شد. مردم عزیز شرایط امروز کشور محصول اعتماد عده ای به امریکا است.

کننده ابهر و خرمدره گفت: اعتماد به درون و استعدادهای عظیم انسانی در داخل کشور راه تعامل با دنیاست. همه باید اصلاح را از خود شروع کنند. مبارزه با فساد در قوه قضاییه مردم را امیدوار کرده است.

وی یادآور شد: مجلس می تواند با اصلاح خویش امیدی مضاعفی خلق کند. مجلس عصاره فضایل ملت است. حاشیه سازی و بداخلاقی در شان مجلس نیست. متن معیشت مردم است. متن گرانی است. مجلس یازدهم نباید به حواشی بپردازد.

شجاعی علی آبادی با بیان اینکه آموزش و آموزش پروش موتور محرک و توسعه کشور است، بیان داشت: بخش مهمی از مسائل جاری کشور محصول آموزش و پرورش است. فرهنگیان عزیز ما مشکل دارند، وزارت آموزش و پرورش به این مسائل اعتنایی ندارد. چرا به فرهنگیان توجه لازم نمی شود؟ چرا به مطالبات بازنشسته ها، سرباز معلم ها، حق التدریس ها نهضتی ها توجه نمی شود؟ و پاسخ اقناعی داده نمی شود؟

وی اضافه کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در چه شرایطی دارد؟ چرا فرهنگی ترین نهاد کشور دچار انتصابات سیاسی است؟ آموزش و پرورش محل تاز و تخت سیاسیون شده است. آیا می توان توقع ارتقا تعلیم و تربیت را داشت؟

کننده مردم ابهر و خرمدره یادآور شد: دولت فرصت یک ساله پیش رو را در جهت خدمت به مردم قرار دهد و پروژه ها را جمع بندی کند و از هزینه تراشی برای دولت آینده پرهیز کند. دولت محترم به داد تولید برسد اگربه تولید کمک نمی کند چوب لای چرخ تولید نکند.

وی گفت: مردم و دولت بدانند این مجلس، مجلس انتقام و انفعال نیست. حامیان دولت بدانند سوال از رئیس جمهور نه قصد مچ گیری بلکه پاسخگویی دولتی است که هفت سال کشور را در اختیار داشته. سوال از رئیس جمهور برای حمایت از دولت و تحرک آفرینی در دولت است.

شجاعی علی آبادی اضافه کرد: در شرایط کرونایی آزمون نهضتی ها می تواند به تاخیر بیفتد . کنکور در این شرایط می تواند برای فرزندان این سرزمین خطرناک باشد.

کننده ابهر و خردمدره با اشاره به اتفاقی که امروز در مجلس افتاد و اعتبار نامه تاجگردون که تایید نشد، بیان داشت: من قضاوتی در این مورد ندارم، اما از این تریبون به مردم گچساران و باشت عرض می کنم درست است اعتبار نامه کننده شما تایید نشد، اما چنین نیست که در این مجلس کننده نداشته باشید امروز همه ما کنندگان، کننده مردم عزیزگچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی هستیم. دیروز یک نفر از شما حمایت می کرد، اما امروز همه کنندگان تا مشخص تکلیف کننده شما از حقوق شما دفاع خواهند کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1228

به "خبرنگاران حاشیه سازی و بداخلاقی در شان مجلس نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حاشیه سازی و بداخلاقی در شان مجلس نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید