حزب الله: فرقی میان بایدن و دیگری نیست

به گزارش بیباپ، خبرنگاران : معاون حزب الله لبنان گفت، میان رئیس جمهور منتخب آمریکا و غیر از وی تفاوتی وجود ندارد، نباید بر روی مواضع واشنگتن برای تشکیل دولت لبنان حساب باز کرد و دولت جدید باید هر چه زودتر تشکیل گردد.

حزب الله: فرقی میان بایدن و دیگری نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان امروز (چهارشنبه) گفت، موضوعاتی که می تواند به تشکیل دولت لبنان یاری کند، تعیین است و تکیه بر عامل زمان برای اعمال فشار و تعدیل مواضع فایده ندارد.

بر اساس گزارش وبگاه النشره، شیخ قاسم اضافه نمود: آنچه در آینده برای تشکیل دولت به آن خواهیم رسید همان چیزی است که امروز می توان انجامش داد. نمی توان بر موضع آمریکا برای تسهیل فرایند تشکیل دولت، بهبود شروط یا عدم سنگ اندازی حساب باز کرد.

وی در ادامه توضیح داد، فرقی میان جو بایدن نخست وزیر منتخب آمریکا یا بعد از آن نیست، نشانه ها حکایت از آن دارد که اگر دولت در سریعترین زمان ممکن تشکیل نگردد کشور به سمت پرتگاه می رود، بهتر است مذاکره مستقیم میان قوای سیاسی انجام گردد و اگر طرف های مرطوبه بر سر یک دولت به توافق برسند، دنیا و آمریکا هم با آن تعامل خواهند کرد.

نعیم قاسم تأکید کرد، هر گامی رو به جلو اگرچه به دیوار تهدید بخورد بهتر از عدم تشکیل دولت است؛ کمی شجاعت و کار در راستای منافع کشور می تواند منجر به تشکیل دولت گردد.

به دنبال انفجار مهیب بندر بیروت که روز چهارم اوت (14 مرداد) به وقوع پیوست و بیش از 190 کشته و 6500 مجروح به دنبال داشت، بحران سیاسی در لبنان دوباره تشدید شده و حسان دیاب نخست وزیر پیشین این کشور استعفا کرد.

مصطفی ادیب که پس از دیاب مأمور به تشکیل دولت لبنان شده بود، استعفا کرد و در حال حاضر سعد الحریری در کوشش برای تشکیل کابینه جدید است.

انتهای پیغام/م

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1471

به "حزب الله: فرقی میان بایدن و دیگری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب الله: فرقی میان بایدن و دیگری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید