جنایت ائتلاف سعودی در الحدیده، الحوثی: به مرحله بازدارندگی در مقابل متجاوزان رسیده ایم

به گزارش بیباپ، خبرگزاری خبرنگاران- در حمله توپخانه مزدوران سعودی به یکی از سالن های عروسی در شهر الحوک واقع در الحدیده شماری از غیر نظامیان به شهادت رسیده یا مجروح شدند.

جنایت ائتلاف سعودی در الحدیده، الحوثی: به مرحله بازدارندگی در مقابل متجاوزان رسیده ایم

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، محمد علی الحوثی، عضو شورای سیاسی عالی یمن این جنایت را محکوم نموده و آن را اقدامی تروریستی و تعمدی دانسته و خواهان شروع تحقیقات بین المللی درباره این جنایت و سایر تجاوزات در یمن شد.

در نخستین روز سال جدید میلادی ائتلاف متجاوز سعودی اماراتی یک سالن عروسی پر از بانوان را در استان الحدیده با چند گلوله هدف قرار دادند.

در این حمله شماری از غیرنظامیان حاضر در این سالن و اطراف آن به شهادت رسیده یا مجروح شدند.

اهالی این شهر نیز این حمله را که پرده از ماهیت زشت متجاوزان در برخورد با پروتوکلهای بین المللی و حقوق بشر برداشت به شدت محکوم کردند.

حمله به اهداف غیر نظامی یکی از مصادیق جنایت ائتلاف تجاوز و مزدورانش در حق مردم عادی در یمن است که در سکوت غیر قابل توجیه محافل بین المللی صورت می گیرد. حمله به این سالن، اولین جنایت این ائتلاف نبوده و آخرین آن هم نخواهد بود.

انصارالله خواهان تحقیق بین المللی درباره جنایت الحدیده شد

عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن در واکنش به حمله توپخانه ای ائتلاف سعودی به سالن مراسم جشن عروسی در الحدیده، خواهان انجام تحقیقات بین المللی درباره این جنایت شده است.

محمدعلی الحوثی عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن به حمله آدینه شب ائتلاف سعودی به سالن مراسم جشن عروسی در الحدیده واکنش نشان داد.

الحوثی در توئیتی نوشت: هدف قرار دادن سالن عروسی کار ائتلاف متجاوز به یمن و اقدامی عمدی بود.

وی اضافه نمود: ما این جنایت را محکوم می کنیم و خواهان انجام تحقیقات بین المللی فوری در رابطه با این جنایت و دیگر جنایت ها هستیم.

متجاوزان سعودی ارزشی برای جان غیرنظامیان قائل نیستند

وزارت بهداشت یمن خاطرنشان کرد: حمله به مناطق مسکونی و هدف قرار دادن غیرنظامیان بار دیگر نشان داد متجاوزان و مزدوران آن ها ارزشی برای جان غیرنظامیان یمن قائل نیستند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن خاطرنشان کرد جنایت مزدوران سعودی را در الحدیده به شدت محکوم می کنیم و آن را ادامه سلسله جنایاتی که متجاوزان از شش سال پیش مرتکب شده اند می دانیم. این حمله به مناطق مسکونی و هدف قرار دادن غیرنظامیان بار دیگر نشان داد متجاوزان و مزدوران آن ها ارزشی برای جان غیرنظامیان قائل نیستند.

وزارت بهداشت یمن خاطرنشان کرد: از محافل بین المللی و سازمان های حقوق بشر، فشار بر متجاوزان را برای متوقف کردن این جنایات خواهانیم.

در حمله خمپاره ای مزدوران متجاوز سعودی به یک مراسم جشن در منطقه المطار بندر الحدیده در غرب یمن، سه نفر شهید و شماری زخمی شدند.

الحوثی: به مرحله بازدارندگی در مقابل متجاوزان رسیده ایم

عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله در توئیت خود نوشت کارشناسان راهبردی اکنون می توانند بگویند ما به مرحله بازدارندگی در مقابل متجاوزان رسیده ایم و این یک پیروزی است.

محمدعلی الحوثی عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: کارشناسان راهبردی اکنون می توانند بگویند ما به مرحله بازدارندگی در مقابل متجاوزان رسیده ایم و این یک پیروزی است که قهرمانان یمنی در نهاد های نظامی و امنیتی آن را محقق ساختند. میلیون ها یمنی ثابت قدم، شریف، فداکار و بزرگوار می توانند به این پیروزی افتخار نمایند. دنیا باید بداند نتیجه صبر، پیروزی است و نتیجه استکبار، شکست.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1646

به "جنایت ائتلاف سعودی در الحدیده، الحوثی: به مرحله بازدارندگی در مقابل متجاوزان رسیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنایت ائتلاف سعودی در الحدیده، الحوثی: به مرحله بازدارندگی در مقابل متجاوزان رسیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید