جابه جایی 1500 فرزند هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی، معاون وزیر بهداشت برای موضوع جایگاه فروشی به مجلس می رود

به گزارش بیباپ، امینی فرد گفت: معاون وزیر بهداشت برای شرح در خصوص جایگاه فروشی در دانشگاه های علوم پزشکی به کمیسیون بهداشت خواهد آمد.

جابه جایی 1500 فرزند هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی، معاون وزیر بهداشت برای موضوع جایگاه فروشی به مجلس می رود

محمد نعیم امینی فرد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجل شورای اسلامی درباره موضوع جایگاه فروشی در دانشگاه ها علوم پزشکی و جا به جایی فرزندان هیئت علمی دانشگاه ها در گفت وگو با خبرنگار اظهار کرد: پیرامون این موضوع هجمه های بسیاری شکل گرفت که بسیاری از آن ها اساس و بنیادی ندارد.

امینی فرد گفت: در نخستین جلسه کمیسیون بهداشت پس از تعطیلات معاون آموزشی وزارت بهداشت برای شرح در خصوص جایگاه فروشی و آنالیز مسائل سهمیه های پزشکی به کمیسیون خواهد آمد.

او ادامه داد: بر اساس گزارشی ظرف 2 سال حدود یک هزار نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از خدمات بهره بردند و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر منتقل شدند همچنین تعداد محدودی از خدمات دریافتی به شکل تغییر رشته بوده است.

قانون پذیرش داوطلبان با سهمیه مورد آنالیز مجدد قرار گیرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره سهمیه های پزشکی اظهار کرد: قانون پذیرش داوطلبان با سهمیه به ویژه در رشته های پزشکی باید مورد آنالیز مجدد قرار گیرد.

امینی فرد ادامه داد: بیشتر اعتراض ها به سهمیه ایثارگران و جانبازان بوده، اما باید توجه داشت که مشکل ما در توزیع نیروی انسانی است از طرفی سال جاری 30 درصد پذیرش در رشته پزشکی افزایش پیدا نموده بدون آنکه تعهدی از دانشجویان برای خدمت گرفته گردد.

او اظهار کرد: سهمیه مناطق محروم برای آن ایجاد شده است تا نیروی مورد احتیاج در مناطق محروم را از داوطلبان همین مناطق جذب کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجل شورای اسلامی درباره موضوع جابه جایی فرزندان هیئت علمی دانشگاه ها و تغییر رشته به پزشکی اظهار کرد: در همه دانشگاه ها به اعضای هیئت علمی خود خدماتی می دهند، در کشور ما یکی از خدمات جا به جایی فرزندان هیئت علمی دنشگاه ها از دانشگاهی به دانشگاه دیگر با کسب 92.5 درصد نمره است از طرفی موضوع جا به جایی رشته ای نیز وجود دارد که به نظر من باید در خصوص جا به جایی رشته ای بازنگری صورت گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 581

به "جابه جایی 1500 فرزند هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی، معاون وزیر بهداشت برای موضوع جایگاه فروشی به مجلس می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جابه جایی 1500 فرزند هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی، معاون وزیر بهداشت برای موضوع جایگاه فروشی به مجلس می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید