توقیف 3 دستگاه خودروی حامل 51 راس دام قاچاق در نهبندان

به گزارش بیباپ، خبرنگاران/خراسان جنوبی رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: سه دستگاه خودروی حامل 51 راس گوسفند فاقد هویت و مجوز بهداشتی - قرنطینه ای دامپزشکی در نهبندان توقیف شد.

توقیف 3 دستگاه خودروی حامل 51 راس دام قاچاق در نهبندان

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

محمد راه انجام، امروز پنج شنبه 14 آذر در جمع بیباپ اظهار کرد: هرگونه حمل و نقل دام و فرآورده های خام دامی مستلزم دریافت مجوزهای لازم از دامپزشکی و رعایت اصول بهداشتی است و با توجه به خطر بالقوه دام غیرمجاز در گسترش بیماری های مختلف دامی بالاخص بیماری های مشترک بین دام و انسان، شبکه دامپزشکی شهرستان نهبندان با هر گونه حمل و نقل غیر مجاز دام برابر قانون برخورد می نماید.

وی توضیح داد: هرگونه حمل ونقل دام فاقد مجوز بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی ممنوع بوده و در صورت مشاهده موارد تخلف با هماهنگی و مکاتبات اجرا شده با نیروی انتظامی شهرستان نسبت به توقیف خودرو و دام های مذکور اقدام خواهد شد.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان ادامه داد: در راستای کنترل بهداشتی حمل دام و جلوگیری از انتشار بیماری های واگیر و قابل انتقال از دام به انسان سه دستگاه خودروی حامل 51 رأس گوسفند بدون هویت و سابقه بهداشتی معین و همچنین فاقد مجوز حمل بهداشتی - قرنطینه ای دامپزشکی که از استان سیستان و بلوچستان بارگیری و به مقصد شهرستان تربت جام حرکت می کردند، توسط مامورین ایست و بازرسی سهل آباد شهرستان نهبندان متوقف شدند.

راه انجام از دامداران و دلالان دام خواست برای پیشگیری از شیوع بیماری تب برفکی، از جابجایی دام زنده بدون هماهنگی با شبکه دامپزشکی خودداری و نسبت به اخذ مجوز حمل بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 684

به "توقیف 3 دستگاه خودروی حامل 51 راس دام قاچاق در نهبندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقیف 3 دستگاه خودروی حامل 51 راس دام قاچاق در نهبندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید