شرح درباره اقدام به خودکشی دستیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، کشیک طولانی و فشار کاری یا..؟

به گزارش بیباپ، قائم مقام معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پی انتشار خبری در فضای مجازی و کانال های دانشجویی مبنی بر اقدام به خودکشی یکی از دستیاران سال یک ارتوپدی این دانشگاه در بیمارستان طالقانی به دلیل فشار کاری بالا و کشیک های سنگین، توضیحاتی ارائه داد.

شرح درباره اقدام به خودکشی دستیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، کشیک طولانی و فشار کاری یا..؟

به گزارش بیباپ به نقل از ایسنا، دکتر شاهین شادنیا قائم مقام معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درخصوص اقدام به خودکشی دستیار سال اول رشته ارتوپدی این دانشگاه گفت: این حادثه به دنبال مصرف دارو بیش از دوز مجاز مصرفی و درمانی رخ داده است. البته داروهای مصرف شده جزو داروهای مصرفی خود بیمار بوده و بیش از حد مجاز مصرف و در نهایت به مسمومیت شدید وی منجر شده است.

دکتر شادنیا با اشاره به دستور اکید ریاست و معاونت آموزشی دانشگاه برای رسیدگی و پیگیری ویژه شرایط درمانی این دستیار اظهار کرد: به محض انتقال به بیمارستان، اقدامات درمانی انجام شده و متخصصین سم شناسی بالینی، عفونی، مغز و اعصاب، فوق تخصص ریه و سایر پزشکان مرتبط بر درمان و پیشرفت درمانی ایشان نظارت ویژه دارند.

سرپرست تیم درمانی دستیار حادثه دیده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که گزارش پیشرفت شرایط جسمانی ایشان به صورت روزانه در اختیار ریاست دانشگاه قرار می گیرد، ادامه داد: این حادثه 4 روز پیش رخ داده و امروز روز چهارم بستری وی در بیمارستان است.

وی با بیان این که تا زمان به هوش آمدن این دانشجو نمی توان علت و انگیزه این حادثه را به صورت صریح اعلام کرد، گفت: انگیزه اصلی وی تا زمانی که بیدار نشده و تحت مشاوره روانپزشکی قرار نگرفته است، تعیین نمی گردد.

قائم مقام معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درخصوص مطالب مطرح شده در رابطه با کشیک های طولانی و خارج از نُرم به عنوان انگیزه این حادثه اعلام کرد: به عنوان رئیس بخش مسمومین، مسئولیت درمانی وی را بر عهده دارم و در کنار آن به عنوان قائم مقام و معاون اجرایی معاونت آموزشی جهت آنالیز صحت و سقم مطالب مطرح شده، پیگیر موضوع بودم. در این رابطه با مدیرگروه ارتوپدی، رئیس بخش و رئیس بیمارستان و همچنین دستیاران ارشد این دانشجو گفت وگو کردم. در نهایت، با مسائل مطرح شده نمی توان موضوع طولانی بودن کشیک را برای ایشان تایید کرد.

وی در تشریح این موضوع اضافه نمود: حادثه زمانی رخ داده که ایشان در منزل بوده یعنی در حال کشیک و کار در بیمارستان نبوده و همچنین 2 نفر از اساتید این دانشجو در مرخصی بوده اند و تعداد عمل های جراحی کمتر از همواره بوده است. در رشته های جراحی، زمانی که حجم عمل ها کاهش پیدا می نماید، فعالیت دستیاران بخش نیز متعاقبا کمتر از حالت نُرم و معمولی می گردد، بنابراین نمی توان موضوع را به بحث کشیک های مضاعف و فشار بیش از حد کاری مرتبط دانست.

دکتر شادنیا با اشاره به ارتباط صمیمانه و عاطفی مدیر گروه و دستیار ارشد با دانشجوی حادثه دیده گفت: هیچ یک از این افراد مورد خاصی را در رابطه با فشار کار و کشیک های طولانی گزارش نکرده اند. بنابراین پس از آنالیز موضوع از کانال های مختلف، این مساله برای ما اثبات نشد و صحت آن را تایید نمی کنم.

قائم مقام معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به شرایط فعلی این دستیار ارتوپدی دانشگاه اظهار کرد: با اقدامات درمانی انجام شده، امروز هوشیاری بیمار به مراتب افزایش یافته و سطح هوشیاری به حالت تقریبا نرمال برگشته است. البته مختصر عفونت ریه نیز در رابطه با ایشان مطرح است که امیدواریم با این فرایند درمانی، بهبودی ایشان هرچه سریع تر حاصل گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 788

به "شرح درباره اقدام به خودکشی دستیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، کشیک طولانی و فشار کاری یا..؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح درباره اقدام به خودکشی دستیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، کشیک طولانی و فشار کاری یا..؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید