تهدید چین به تجاوز به تایوان جدی و قریب الوقوع تر است

به گزارش بیباپ، خبرگزاری خبرنگاران- ریاست مرکز فرماندهی هند و اقیانوس، در سنای آمریکا گفت چین بازیابی کنترل بر تایوان را اولویت شماره یک خود می داند.

تهدید چین به تجاوز به تایوان جدی و قریب الوقوع تر است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام نیروی دریایی آمریکا که برای هدایت ماموریت وزارت دفاع این کشور در منطقه هند و اقیانوس آرام انتخاب شده است روز سه شنبه گفت تهدید چین به تجاوز به تایوان جدی و از هر زمان دیگری قریب الوقوع تر است. آدمیرال جان آکوئیلینو، که برای ریاست مرکز فرماندهی هند و اقیانوس انتخاب شده در کمیته خدمات نیرو های مسلح در سنای آمریکا گفت: چین بازیابی کنترل بر تایوان را اولویت شماره یک خود می داند.

وی با اظهارات آدمیرال فیلیپ دیویدسون، رئیس فعلی این مرکز فرماندهی آمریکا مخالفت کرد که گفته بود چین در شش سال آینده برای در دست دریافت تایوان حمله خواهد کرد. آکوئیلینو گفت: به نظرم مساله به ما نزدیکتر از آن چیزی است که فکر می کنیم و ما باید این را لحاظ کنیم. این مقام آمریکایی گفت این تهدید تا آن حد است که آمریکا باید یک برنامه 27 میلیارد دلاری برای تقویت مواضع دفاعی خود در این منطقه را در آینده نزدیک و با فوریت اجرا کند.

با این حال وی با اظهارات تام کاتن، نماینده حزب جمهوری خواه در سنای آمریکا مبنی بر این که چین در سال آینده میلادی به تایوان حمله می کند مخالفت کرد. آکوئیلینو که در حال حاضر رئیس ناوگان دریایی آمریکا در اقیانوس آرام است تاکید کرد حمله چین به تایوان دو مخاطره در بر دارد اول این که تجارت جهانی را که بیشتر آن از این جزیره می گذرد تهدید می کند و دیگر این که به اعتبار آمریکا در نزد متحدان آسیایی اش نظیر ژاپن، کره جنوبی و فیلیپین لطمه می زند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1876

به "تهدید چین به تجاوز به تایوان جدی و قریب الوقوع تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید چین به تجاوز به تایوان جدی و قریب الوقوع تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید