تعداد تخت های آی سی یو کشور از زمان شیوع کرونا تا به امروز 2 برابر شد

به گزارش بیباپ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تلاش دولت برای کاهش محرومیت زیرساختی حوزه درمان به خصوص در مناطق محروم گفت که از زمان شیوع کرونا تا به امروز تعداد تخت های آی سی یو کشور به 2 برابر افزایش یافت.

تعداد تخت های آی سی یو کشور از زمان شیوع کرونا تا به امروز 2 برابر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، سعید نمکی روز سه شنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از بیمارستان 64 تختخوابی علوی مراوه تپه اظهارداشت: در راستای تقویت زیرساخت های درمانی، تا سرانجام مرداد امسال 14 هزار تخت به مجموعه تخت های بیمارستانی کشور اضافه کرده خواهد شد.

وی گفت: همچنین حدود هزار و 400 پروژه بهداشتی شامل خانه بهداشت، مراکز بهداشت و درمان، مراکز جامع سلامت و مراکز زایمان تا سرانجام مرداد به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به افتتاح بیمارستان علوی مراوه تپه اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این مرکز درمانی فاصله گلستان تا میانگین متوسط کشوری بهره مندی از امکانات درمانی کاهش یافت.

به گفته نمکی متوسط برخورداری از تخت بیمارستانی برای هر هزار نفر در کشور 1.6 تخت است.

بیمارستان 64 تخت خوابی علوی شهرستان کمتر توسعه یافته مراوه تپه در منطقه مرزی ایران و ترکمنستان امروز سه شنبه با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیدپرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، استاندار گلستان و مسوولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

برای عملیات اجرایی ساخت بیمارستان علوی مراوه تپه با زیربنای 6 هزار و 600 مترمربع 880 میلیارد ریال توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی هزینه شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مراوه تپه افزود: ساخت این بیمارستان از سال 96 آغاز شده بود و برای تجهیز بخش های مختلف آن نیز تا به امروز 250 میلیارد ریال از منابع اعتباری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گلستان هزینه شد.

منصور خوجملی افزود: بیمارستان علوی مراوه تپه دارای بخش های مختلف از جمله درمانگاه تخصصی داخلی و اطفال، زنان و زایمان، زایشگاه، 2 اتاق عمل تخصصی، یک اتاق عمل سرپایی، دیالیز، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه، سی سی یو و آی سی یو است که تعدادی از این بخش ها چهارم خرداد امسال با حضور 10 پزشک عمومی و چند پزشک متخصص راه اندازی و پذیرش بیمار درآن آغاز شده بود.

وی با بیان اینکه بیمارستان 64 تخت خوابی علوی مراوه تپه به دستگاه اکسیژن ساز نیز مجهز است، ادامه داد: با بهره بردای این بیمارستان، علاوه بر جمعیت تقریبی 70 هزار نفری این شهرستان مرزی، برخی اهالی بخش داشلی برون گنبدکاووس و روستا های شهرستان کلاله هم می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1994

به "تعداد تخت های آی سی یو کشور از زمان شیوع کرونا تا به امروز 2 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد تخت های آی سی یو کشور از زمان شیوع کرونا تا به امروز 2 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید