تاکتیک تکراری پرسپولیس در بازی برگشت با السد، لوزی بسته

به گزارش بیباپ، ترکیب پرسپولیس تغییرات زیادی خواهد داشت اما بعید است برانکو تغییر سیستم بدهد. احتمالا باز هم 2-4-4 لوزی را انتخابی می نماید و برنامه اش همانی است که در بازی رفت در دوحه اجرا شد.

تاکتیک تکراری پرسپولیس در بازی برگشت با السد، لوزی بسته

به گزارش بیباپ ، در بازی رفت با السد پرسپولیس برخلاف بازی های مرحله گروهی و حتی بازی در خانه الجزیره در یک هشتم نهایی بی پروا بازی نکرد و در زمین خود متمرکز شد تا با تنگ کردن فضاها برای حریف، موقعیت های آنها را به حداقل برساند. با تدبیر درست برانکو و اجرای دقیق بازیکنان در فاز تدافعی، پرسپولیس به ژاوی فرصت فکر کردن و بازیسازی نداد و حتی بونجاح و عفیف هم موقعیت های زیادی به دست نیاوردند.

شاگردان برانکو در آن بازی با دادن توپ به السد، فضاها را به روی این تیم بستند و نزدیک بازی کردن هافبک های پرسپولیس به خط دفاعی هم باعث شد حریف بازی را به کناره ها ببرد که با وجود سانترهای متعدد، هوشیاری مدافعان میانی پرسپولیس این حربه را هم ناکام گذاشت. همچنین در موقعیت هایی که خلاقیت ژاوی و قدرت بونجاح و عفیف باعث ترک خوردن لایه های دفاعی پرسپولیس می شد، بیرانوند مقابل آنها می ایستاد.

حالا این پرسش پیش می آید که آیا پرسپولیس در تهران هم با همان استراتژی بازی رفت از السد پذیرایی خواهد نمود؟ پاسخِ ایوانکوویچ احتمالا مثبت است چرا که به قدرت السد در فاز حمله اشراف کامل دارد و می داند که بی محابا بازی کردن مقابل این تیم و فضا دادن به امثال ژاوی و عفیف می تواند فینال را برایش دست نیافتنی کند.

البته که ترکیب پرسپولیس تغییرات زیادی خواهد داشت اما بعید است برانکو تغییر سیستم بدهد. احتمالا باز هم 2-4-4 لوزی را انتخابی می نماید و برنامه اش همانی است که در بازی رفت در دوحه اجرا شد. در این میان آنچه اهمیت بیشتری خواهد داشت، اجرای درست برنامه های فنی تیم است که اگر اختلالی در آن ایجاد گردد، السد قدرت بازگشت را حتی در خانه پرسپولیس دارد.

2 – 270

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 24 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 65

به "تاکتیک تکراری پرسپولیس در بازی برگشت با السد، لوزی بسته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکتیک تکراری پرسپولیس در بازی برگشت با السد، لوزی بسته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید