بولتون: چین فناوری جنگنده F-35 را به سرقت برده است

به گزارش بیباپ، ایرنا نوشت: جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه، چین را به سرقت از فناوری هواپیمای جنگنده F-35 آمریکا متهم کرد.

بولتون: چین فناوری جنگنده F-35 را به سرقت برده است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه از کی اف، جان بولتون در کنفرانس خبری در کی اف گفت: آمریکا به شدت نگران انتقال فناوری نظامی به چین است. بطور مثال می گویم. جنگنده نسل پنجم چین که به تازگی ساخته است، بسیار شبیه F-35 است. اصلا این جنگنده چینی همان F-35 است. در واقع آنها فن آوری مربوط به ساخت F-35 آمریکا را به سرقت برده اند .

اظهارات مشاور امنیت ملی آمریکا درحالیست که وی پیش تر نیز روسیه را به سرقت فناوری نظامی آمریکا برای ساختن سلاح های مافوق صوت متهم نموده بود.

مشاور امنیت ملی آمریکا درباره توان نظامی روسیه گفته بود: روسیه همچنان به اندازه کافی در حوزه دفاع نه تنها برای به روزرسانی زرادخانه اتمی اش بلکه برای ساخت انواع جدید تجهیزات نظامی از جمله موشک های مافوق صوت و موشک های کروز مافوق صوت که عمدتا تکنولوژی آن را از آمریکا سرقت نموده، هزینه می نماید.

وی اضافه کرد: مقابله با این توانایی و این احتمال که ممکن است دیگر کشورها نیز چنین فناوری هایی داشته باشند همچنان یک چالش واقعی برای آمریکا و متحدانش محسوب می گردد. ما بسیار بیشتر از آنچه من در اینجا به شما گفتم درباره این رویداد اطلاع داریم.

روسیه همیشه اتهام های آمریکا مبنی بر سرقت فناوری نظامی را تکذیب کره و این اتهام ها هیچ وقت ثابت نشده است.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 315

به "بولتون: چین فناوری جنگنده F-35 را به سرقت برده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: چین فناوری جنگنده F-35 را به سرقت برده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید