بحران سوخت در سوریه؛ تروریسم اقتصادی آمریکا برای تشدید فشار بر مردم، گزارش اختصاصی خبرنگاران

به گزارش بیباپ، قانون سزار آمریکا علیه سوریه فشار جدیدی را بر مردم این کشور رقم زده است و به همراهی شبه نظامیان تحت حمایت آمریکا (قسد) بر رنج های سوری ها افزوده است.

بحران سوخت در سوریه؛ تروریسم اقتصادی آمریکا برای تشدید فشار بر مردم، گزارش اختصاصی خبرنگاران

به گزارش خبرنگاران از دمشق، هنوز بحران سوخت تمام نشده بود که نشانه های بحران جدیدی شامل صف انبوه ماشین ها در مقابل پمپ بنزین ها ظاهر شد. واردات سوخت با موانع زیادی روبه رو است و نفت کش ها نیز به دلیل تحریم های آمریکا نمی توانند وارد آب های منطقه ای سوریه شوند و به این ترتیب آثار این تحریم ها بر دوش شهروندان سوری سنگینی می کند با این حال مسائل، مانع صبر و شکیبایی آنان در بحران و ده سال جنگ نشده است.

عبدالرحمن ازکاحی نایب رئیس کمیته انرژی مجلس سوریه در گفت وگو با خبرنگاران در دمشق تاکید کرد: قسد موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک متاسفانه تاریخ را به خوبی مطالعه نکرده اند. آمریکا هنگامی که از کردها در عراق حمایت کرد، منصرف شد و به آنها و امثال بارزانی نارو زد.

وی اضافه کرد: قسد امروز در کشورشان سوریه که بخشی از آن هستند دست به انواع اقدامات می زنند.

قانون سزار فشار جدیدی بر سوریه رقم زده و به همراهی شبه نظامیان قسد بر رنج های سوری ها اضافه کرده است.

میدان های نفتی ستون فقرات مالی سوریه با تولید 400 هزار بشکه در روز بودند تا 250 هزار بشکه در روز برای مصارف داخلی استفاده شوند و بقیه صادر شود؛ امروز هفتاد درصد از آن تحت کنترل شبه نظامیان قسد واقع شده است و این در حالی است که تا سال 2017 با قریب به چهل میلیون دلار تامین کننده نیازهای مالی داعش بود.

تولید نفت دولت سوریه امروز به 24 هزار بشکه در روز محدود شده است.

تروریسم مالی واشنگتن و عوامل آن از قسد و داعش تحت نام های ادعایی دموکراسی و حقوق بشر موجب افزایش درد و رنج سوری ها شده است اما با وجود ادامه جنگ، سوری ها عزم خود را برای ایستادگی و مقاومت جزم کرده اند تا فصل دیگری از فصل های پیروزی خود را به ثبت برسانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1806

به "بحران سوخت در سوریه؛ تروریسم اقتصادی آمریکا برای تشدید فشار بر مردم، گزارش اختصاصی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران سوخت در سوریه؛ تروریسم اقتصادی آمریکا برای تشدید فشار بر مردم، گزارش اختصاصی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید