انجام 110 مورد نظارت و پایش بر واحدهای مولد بوی نامطبوع در راستا فرودگاه امام

به گزارش بیباپ، رییس اداره محیط زیست شهرستان اسلامشهر گفت: اهداف کوتاه مدت و بلند مدت این اداره با اولویت کنترل وکاهش بوی نامطبوع راستا فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و شهرک واوان برنامه ریزی و اجرایی شده است.

انجام 110 مورد نظارت و پایش بر واحدهای مولد بوی نامطبوع در راستا فرودگاه امام

به گزارش خبرنگاران الهه بیگی اظهار کرد: در نیمه اول امسال به منظور آنالیز عملکرد واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی 463 واحد مختلف تحت پایش نهاده شد که از این بین بیش از 110 مورد نظارت و پایش بر واحدهای مولد بوی نامطبوع مستقر در راستا فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بوده است و نتیجه این پایش ها صدور 136 فقره اخطاریه به واحدهای آلاینده آب، خاک و هوا بوده است و دو واحد غیر مجاز نیز جمع آوری و منتقل شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه در شش ماه گذشته 105 مورد استعلام جهت احداث و بهره برداری واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی مختلف به اداره حفاظت محیط زیست واصل و آنالیز شده است، گفت: از این تعداد با پنج تقاضا به دلیل مغایرت با ضوابط استقرار ملاک عمل سازمان محیط زیست و قوانین جاری مخالفت شده است و واحدهایی که با استعلام آن ها موافقت شده است، مکلف به رعایت ضوابط محیط زیستی و اقدام برابر قوانین موجود هستند.

وی در ادامه اعلام کرد: در گشت و پایش کارشناسان و ماموران اجرایی این اداره 24 واحد جدید شناسایی شدند و 23 مورد شکوائیه مردمی با موضوعات مختلف زیست محیطی تحت آنالیز نهاده شده است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، رییس اداره محیط زیست شهرستان اسلامشهر درپایان گفت: 22 مورد پیگیری قضایی به منظور برخورد قانونی با متخلفان شکار و صید غیرمجاز و واحدهای آلاینده به عمل آمده و طی این مدت 71 مورد از خروجی سیستم های تصفیه خانه فاضلاب واحدهای صنعتی، خدماتی و رودخانه های کن و سالور پایش و نمونه برداری شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1358

به "انجام 110 مورد نظارت و پایش بر واحدهای مولد بوی نامطبوع در راستا فرودگاه امام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام 110 مورد نظارت و پایش بر واحدهای مولد بوی نامطبوع در راستا فرودگاه امام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید